Haber Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 18:51
 
Sincan Şoförler Odası Başkanlığı'nı İsa Yalçın Kazandı
Sincan Şoförler Odası Başkanlığı seçimlerini İsa Yalçın kazandı. İsa Yalçın 415 oy alırken, Mehmet Gündüz 273 oy ile başkanlığı kaybetti.
Sincan Haberi
Sincan Şoförler Odası Başkanlığı'nı İsa Yalçın Kazandı

AÇIK OY FARKIYLA SEÇİLDİ

Sincan Şoförler Esnaf Odası’nın bugün yapılan 20. Olağan Genel Kurulu’nda 1990 yılından bu yana Oda Başkanlığı’nı sürdüren Mehmet Gündüz seçimleri kaybetti. Sincan’da bir devir daha kapanırken, Sincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’na İsa Yalçın seçildi. Yalçın 415 oy alırken, Gündüz ise 273 oy alabildi.

Sincan Lale Meydanı’nda bulunan Yağmur Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurula, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna başta olmak üzere, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Sincan Ziraat Odası Başkanı Zekeriya Gülmez, Sincan Esnaf Odası Başkanı Yunus Çoban, Sincan ve Yenikent Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Başkanları Halis Çevik ve Mesut Özata, AK Parti ve MHP’nin İlçe Başkanlarıyla yönetimleri, Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Özarslan ve çok sayıda Oda Başkanı ile Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, minübüsçü-taksici-kamyoncu ve servisci esnaflar ile Sincan Şoförler Odası üyeleri katıldılar.

YALÇIN: BEN YOKUM, BİZ VARIZ!

Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı genel kurulda başkan adayları birer konuşma yaptı. Seçimleri kazanan İsa Yalçın yaptığı konuşmasında “Ben yokum, BİZ VARIZ” derken esnafların her zaman yanında olacağını belirterek özetle şunları söyledi:

“Bu göreve geldiğimiz zaman samimiyetimle söylüyorum ki, taksici esnafımızın durak hisseleri büyük değer kazanacak. Çünkü durakları esnafımıza teslim edeceğiz. Onlar istemedikten sonra hiç kimse araç veremeyecektir. Hizmet kalitemizi artırmak ve esnaflarımıza dünya standartlarında hizmet sunabilmek adına ISO 9001 Kalite Belgesi başvurusu yaparak gerekli şartları yerine getirip mutlaka alacağız.

Seçimler öncesi adaylığımı açıkladığım günden bu yana mevcut Odamız asli görevinin esnafa hizmet olduğunu bize göre eksik ve yetersiz olsa da anladı. 30 yıldır alınmayan kurtarıcı aracının alınması bunun bir örneğidir. Bundan sonra da hizmetin en iyisini esnafımıza sunabilmek amacıyla göreve geliyoruz. Ben yokum, biz varız ve bu düşünceyle yola çıktık. Tüm sorunları birlikte çözeceğiz inşallah.”

27 YILLIK BAŞKANLIK SONA ERDİ

4 Mart 1990 tarihinde yapılan seçimlerde Oda Başkanlığı görevine seçilen ve aralıksız 27 yıldır Sincan Şoförler Odası Başkanlığı’nı sürdüren Mehmet Gündüz’ün, 21 Ocak 2018 günü itibariyle başkanlık görevi sona erdi. Mehmet Gündüz, görev yaptığı süre içerisinde gerek Sincan ve gerekse Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde de bulunmuştu.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, Yunus Çoban dahil, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Şoförler, Odası, Başkanlığı'nı, İsa, Yalçın, Kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı