Haber Detayı
19 Ocak 2018 - Cuma 10:01
 
Sincan ve Etimesgut'a, Devlet Övünç Madalyası
Ankara Valiliği tarafından Etimesgut ve Sincan ilçeleri için düzenlenen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni”, Etimesgut Korkut Ata Kültür Merkezi’nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımıyla gerçekleştirildi.
Etimesgut Haberi
Sincan ve Etimesgut'a, Devlet Övünç Madalyası

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gazilere ve şehit ailelerine teslim edilmek üzere Ankara Valiliğine gönderilen Devlet Övünç Madalyaları ve Beratlarının tevcihi töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftü Vekili Ali Gülden şehitler için dua etti.

   Törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ankara Valisi Ercan Topaca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Dr. Aysel Kandemir’in yanı sıra, Vali Yardımcıları Süleyman Hürrem Aksoy, Kemal Karadağ ve Metin Aslanbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Artar, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, İl ve İlçe müdürleri, AK Parti, CHP ve MHP Etimesgut İlçe Başkanları ve yöneticileriyle şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

   Törende konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya vatanı, milleti ve kutsal değerleri uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ederek “Şehitlerimizin kıymetli evlatları, çok değerli eşleri, anneleri, babaları, çok değerli gazilerimiz, gazilerimizin kıymetli yakınları, değerli misafirler, hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Bugün şehit yakınlarımıza ve gazilerimize vereceğimiz Devlet Övünç Madalyası’nın tevcih töreni için sizlerle bir aradayız. Bugün sizlerle bu onurlu madalyaların teslim töreninde bir arada olmaktan ben de büyük şeref duyduğumu ifade etmek istiyorum.” dedi.

   Bakan Kaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Vatanı, milleti ve kutsal değerleri uğruna canını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum ve hâlâ tedavisi devam eden gazilerimize Rabbim’den acil şifalar diliyorum. Rabbim tüm gazilerimize hayırlı, sağlıklı, vatana millete hizmet edecekleri uzun ömürler versin. Siz değerli şehit yakınlarımıza, gazilerimize hem şahsım hem milletimiz adına şükranlarımı bir kez daha sunmak istiyorum.”

   Konuşmasına törene katılan konukları selamlayarak başlayan Ankara Valisi Ercan Topaca, konuşmasında şunları kaydetti: “Şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anarak konuşmama başlamak istiyorum. Bugün Cumhurbaşkanımız tarafından şehit yakınlarımıza ve gazilerimize tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratlarının sizlere takdimi için buradayız. Teşriflerinizden dolayı sizlere de şükranlarımı sunuyorum.”  

   15 Temmuz’da millet olarak, devlet olarak çok büyük bir ihanetle karşı karşıya kaldığımızı ifade eden Vali Ercan Topaca, “Yıllarca içimizde, bizimle birlikte yaşayan, devletimizden maaş alan, devletin kurumlarında çalışan, sanki bu devlete hizmet ediyormuş gibi görünen ama gerçekte böyle bir niyetlerinin olmadığı 15 Temmuz’da ayan beyan ortaya çıkan bir ihanetle karşı karşıya kaldık. Akşam saatlerinde ülkemizin, özellikle İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bir hareketliliği yaşadık. Özellikle bu bölgede gerek Etimesgut’ta gerek Sincan’da gerek Ankara’nın diğer bölgelerinde bu acıyı çok daha fazla yaşadık. Yapılanlar bizleri zaman zaman endişeye sevk etti ama Allah’a şükür bu ihaneti, sizlerin cesareti, sizlerin imanı, sizlerin vatan sevgisi, bayrak sevgisi, devlet sevgisi, millet sevgisi bir gecede yok etti. Ben bu kahramanlıktan dolayı bütün gazilerimize, şehit yakınlarımıza, bu mücadelede emeği olan milletimizin her bir ferdine bir kez daha şükranlarımı sunuyor, onların önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi.

   Törende konuşmaların ardından Bakan Kaya, şehit ailelerine ve gazilere madalyalarını tek tek takdim etti.

Etimesgut ve Sincan’da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Etimesgut ve Sincan’da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Etimesgut ve Sincan’da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan, ve, Etimesgut'a,, Devlet, Övünç, Madalyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı