Haber Detayı
09 Mayıs 2013 - Perşembe 02:04
 
Sincan AK Parti'den Piknik
AK Parti Sincan İlçe Teşkilatı Sosyal İşler Başkanlığı düzenlediği piknikle otistik çocuklar ve ailelerini bir araya getirdi.
Sincan Haberi
Sincan AK Parti'den Piknik

Yoğun katılımın gerçekleştiği pikniğe AK Parti Sincan İlçe Başkanı Ahmet Erbağ, AK Parti Sincan Sosyal İşler Başkanı Adnan Altuncu, otistik çocuklar ve aileleri katıldı. Sosyal İşler Başkanı Adnan Altuncu, "Toplumsal bilincin önemine dikkat çekmek ve toplumdaki bütün bireylerin önemli, değerli ve ilgiye layık olduğu kanaatiyle böyle bir etkinlik düzenledik." ifadelerini kullandı.

"AK Parti Sincan İlçe Teşkilatı olarak, sosyal faaliyet ve çalışmalarda olduğu gibi engellilerle ilgili çalışmalarımızı da tüm hızıyla sürdürüyoruz" diyen AK Parti Sincan İlçe Başkanı Ahmet Erbağ, "Amacımız, engelli kardeşlerimizi de ttoplumun ve sosyal hayatın içine çekebilmektir." dedi. Otistik çocukları olan ailelerin çok hassas olduğuna dikkat çeken Erbağ, "Otistik çocukları olan bazı aileler çocuklarını toplumdan soyutluyor ve hatta onlardan utanıyor. Bu durum ise çocuğun gelişimini olumsuz etkiliyor. AK Parti Sincan İlçe Teşkilatı olarak amacımız ailelerimizi bu konuda bilinçlendirmektir." açıklamasında bulundu.

Sincan Harikalar Diyarı'nda düzenlenen piknikte otistik çocuklar ve aileleri birbirleri ile kaynaşarak bol bol eğlendi. Aileler, bu güzel etkinlikle bir kez daha yalnız olmadıklarını hissettiklerini belirterek, Erbağ ve Altuncu'ya teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti, Sincan, İlçe, Teşkilatı, Sosyal, İşler, Başkanlığı, düzenlediği, pikn
Yorumlar
Haber Yazılımı