Haber Detayı
02 Ekim 2015 - Cuma 09:16
 
Sincan Müftülüğü'nden Kosova'ya 25 Bin Euro
Kosova’da Bosna savaşında yıkılan camiler onarılıyor. Savaş esnasında yıkılan ve yeniden yapılan Kosova’nın Prizren İli Uhud Camii Minaresi Sincan müftülüğü tarafından yapılıyor.
Sincan Haberi
Sincan Müftülüğü'nden Kosova'ya 25 Bin Euro

Sincan İlçe Müftülüğünden sırplara tarihi ders… Kosova’da Bosna savaşında yıkılan camiler onarılıyor. Savaş sırasında yıkıldığı için yeniden yapılan Kosova’ya bağlı Prizren vilayeti Uhud Camii Minaresi Sincan müftülüğü tarafından yapılıyor.

Ankara İl Müftülüğü ve Sincan Müftülüğünün çalışmalarını neticesinde Uhud Camii Minaresi için ihtiyaç duyulan 25.000 EURO Sincan Müftülüğü tarafından gönderildi.

2014 yılında yapılan İslam tarihçileri bilimsel inceleme gezisinde Ankara il müftü yardımcılarından ve ilçe müftülerinden 8 kişi katılmıştı. Gezi esnasında Kosova’nın Prizren İli Uhud Camii Minaresinin kalıntılarını gören Sincan Müftüsü Osman Şener , Sincan Müftüsü olarak bu minareyi yapabileceğini söyledi.

Resmi yazışmalar Ankara Müftüsü Prof.Dr.Mefail HIZLI tarafından dikkatle takip edilerek Sincan müftülüğünün minare yapımı konusundaki girişimine yardımcı oldu. Sincan Müftülüğü 21.08.2015 Cuma Sincan’daki tüm camilerden toplam 81.960,00TL (25.000 EURO) yardım toplanarak ilgili minare için havale edildi.

Haber: Şakir Ceylan

Kaynak: mihraphaber.com

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kosova’da, Bosna, savaşında, yıkılan, camiler, onarılıyor, Savaş, esnasında, yık
Yorumlar
Haber Yazılımı