Haber Detayı
23 Ağustos 2014 - Cumartesi 23:51
 
Sincan ve Çayyolu Metro Ring Seferleri Başladı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Sincan ve Çayyolu metro hattının bulunduğu güzergahtaki otobüsleri kaldırma kararı sonrası ilk uygulama bugün başladı.
Ankara Haberi
Sincan ve Çayyolu Metro Ring Seferleri Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Sincan ve Çayyolu metro hattının olduğu güzergahtaki otobüsleri kaldırma kararı sonrası ilk uygulama bugün başladı. İlk günde her süre kullandıkları otobüslerden inip metroya binen yolcular, metronun geç gelmesi sebebi ile tepki gösterdi.

Metro istasyonlarında çalışmayan yürüyen merdivenler de eleştiri konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde EGO Genel Müdürlüğü’ne bağlı 32 otobüs hattı kaldırılıp, 46 hattın da güzergahı değiştirilmişti. Sincan, Etimesgut, Eryaman bu şeklinde bölgelerden gelen otobüsler yolcularını Çayyolu metro durağına bırakıp art döndü. Ancak birtakım otobüslerin yolcularını bir durak önce, yani Ümitköy metrosunda indirmesi yolcuların tepkisini çekti.

Şoförle tartışan yolcular Çayyolu durağına geçerek metroyu beklemeye başladı. Ancak 10 dakikadan çok metro gelmeyince yolcular tepki gösterdi. Çayyolu metrosundan Balgat’a zaten 10 dakikada gittiğini ifade eden bir yolcu, “Şimdi burada 10 dakika bekliyoruz. Böyle uygulama olur mu? Ring yapıp çevreden buraya yolcu taşıyorsan metro seferlerini de ona kıyasla artırmak zorundasın. Bu nasıl bir uygulama anlamadık.” diyerek tepki gösterdi. Metro duraklarındaki asansör ve yürüyen merdivenlerin çalışmaması da uygulamanın ilk günü yolcuları zor halde bıraktı. Yolcular onlarca basamağı inip çıkmak mecburiyetinde kaldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi’nin, Sincan, Çayyolu, metro, hattının, bulunduğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı