Haber Detayı
30 Nisan 2013 - Salı 15:42
 
Sincan'da Canlı Yayın Nikah
Sincan’da canlı yayında “ Evet” dönemi başladı.
Sincan Haberi
Sincan'da Canlı Yayın Nikah

Belediye, ilçede kıyılan nikahları çiftlerin rızasını alarak internet üzerinden yayınlıyor.  Ücretsiz sunulan bu hizmetle nikah törenleri, çiftlerin uzakta olan ve bu özel güne katılamayan yakınları tarafından http://www.sincan.bel.tr   adresinden canlı olarak izlenebiliyor. İnternet üzerinden, tüm yakınlarının bu ana tanıklık etmeleri sağlayan proje vatandaşın beğenisini topluyor. Özellikle yurt dışında yaşayan yakınlar sisteme büyük ilgi gösteriyor.

 

Evliliğin kutsal ve önemli olduğuna vurgu yapan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “İnsanlar en güzel günlerini sevdikleriyle paylaşmak ister. Belediye olarak; yakınlarının nikahına gelemeyen vatandaşlarımız için uygulamaya koyduğumuz projeyle, nikahlar internetten canlı izlenebiliyor. Uygulaya soktuğumuz proje vatandaşımızdan da büyük ilgi görüyor, bu da bizi memnun ediyor.” dedi.

 

CANLI YAYINDA “EVET”

 

Sincan Belediyesi’nin Belediye Nikâh Salonu’nda hizmete sunduğu projeye olan ilgi her geçen gün daha da artıyor. Nikah salonunda iki adet kamera çekim yapıyor. Bu kameralardan bir tanesi gelin-damat masasını gösterirken diğer ise davetlileri gösteriyor. Nikâhlarının internetten izlenmesini isteyen çiftler, nikah günü almaya gittiklerinde görevli personelden bilgi alıyor. Bu uygulamadan isteyen herkes faydalanabiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sincan’da, canlı, yayında, “, Evet”, dönemi, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı