Haber Detayı
19 Eylül 2014 - Cuma 20:54
 
Sincan'da Hanımlara Özel Okuma Yazma Kursu
Sincan’da okuma yazma bilmeyen kalmayacak. Sincan Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi el ele verdi, Sincan’da okuma yazma bilmeyen kimse kalmasın diye harekete geçti.
Sincan Haberi
Sincan'da Hanımlara Özel Okuma Yazma Kursu

Sincanlı Hanımlar okuma yazmayı Hanımlar Konağında öğreniyor. Sincan Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Sincan’da okuma yazma bilmeyen kalmıyor. Engellilere ve okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma kursu veren Sincan Belediyesi, hanımlara da özel kurs veriyor. Hanımlar Konağında okuma yazma kursu veren Belediye, hanımlara büyük kolaylık sağlıyor. Hanımlar çocukları yanı başlarındaki parkta oynarken iç rahatlığı ile okuma yazma kursu alabiliyor. Hafta içi her gün 13.00 ila 16:00 saatleri arasında verilen kursa isteyen tüm hanımlar katılabiliyor.

İLKOKUL MEZUNU OLMA FIRSATI

Okuma yazmayı öğrenen hanımlar ardından Türkçe ve Matematik dersi alarak kendilerini geliştiriyor. Kendini geliştirip derslerinde başarılı olanlara ise ilkokul mezunu olma fırsatı veriliyor. Dışarıdan sınavlara giren hanımlar sınavı geçerlerse ilkokul mezunu olma şansını yakalıyor. Azimli ve istikralı bir çalışma ile akranlarına örnek olan hanımlar, çocuklarıyla dersleri çalışıyor eğitim alıyor.

Hanımlara her alanda pozitif ayrıcalık sağlayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Hanımlarımızı toplumda aktif olmaya davet ettiğimiz hizmetlerimize, her geçen gün yenisini ekliyoruz. Hanımlar Konağımızda yaptığımız alan araştırmasında hanımların bir kısmının okuma yazma bilmediğini tespit ettik. Ardından Halk Eğitim Merkezimizle birlikte buradaki hanım kardeşlerimize okuma yazma kursu vermeye başladık. Hanım kardeşlerimiz çocuklarıyla birlikte hem burada huzurla zaman geçiriyor hem de eğitimlerden yararlanıyor. Okuma  ve öğrenmenin yaşı yoktur, tüm hanımları kurslarımıza bekliyorum.” dedi.

Okuma yazma kursuna katılan Semiha Akbilek, “Bu konak başlı başına, biz hanımlara büyük bir hizmet. İçerisindeki ücretsiz ikramlar, seminerler ve kurslarıyla bizi çok memnun ediyor. Ben kurstan ve hocalarımızdan çok memnunum. Zamanında imkânımız olmadı, okuyamadık. Otobüse, dolmuşa sora sora biner, faturaları çocuklara okuturdum. Şimdi kendim okuyorum ve okumanın bana kattığı şeylere paha biçemiyorum. Bize bu imkânı sağladığı için Başkan Tuna’ya ve belediyemize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan’da, okuma, yazma, bilmeyen, kalmayacak, Sincan, Belediyesi, Halk, Eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı