Haber Detayı
19 Eylül 2014 - Cuma 20:42
 
Sincan'da Kurban Satış ve Kesim Yerleri
Sincan Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı’nda vatandaşların huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesi için tüm hazırlıklarını tamamladı. Belediye, bu yıl ilçede iki noktada kurban satış ve kesim yeri hazırladı.
Sincan Haberi
Sincan'da Kurban Satış ve Kesim Yerleri

Sincan Belediyesi, ilçeye yakışır bir Kurban Bayramı için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Belediye bu yıl ilçede iki noktada kurban satış ve kesim yeri hazırladı. Çimşit Kurban Pazarı ve Yenikent Kurban Pazarı’nda hazırlanan kurban satış ve kesim yerleri ile vatandaşların sağlıklı ve hijyen bir ortamda kurban kesimi yapması sağlayacak. Sokaklarda, meydanlarda ve parklarda kurban kesimine ise izin verilmeyecek.

KURBAN SATIŞ YERLERİ

Sincan’da kurbanlık satışları Çimşit Mahallesi Göçmen Blokları yanına kurulacak olan Çimşit Kurban Pazarı ve Yenikent Kavun Pazarı’na kurulacak olan kurban pazarı ile sağlanacak. Çimşit’te kurulacak kurban satış yeri 360, Yenikent’teki ise 24 çadır kapasiteli olarak planlandı. Yaklaşık 9000 kurbanlığın geleceği pazarların yer tahsisleri de yapıldı. Kurbanlıklar pazar yerlerine 10 Ekim’den itibaren gelmeye başlayacak.

Vatandaşın rahat, güvenli ve hijyen bir ortamda kurbanlığını seçmesi ve uygun koşullara göre kesilmesi için her şeyi düşünen ve planlayan Sincan Belediyesi, kurban satış merkezilerinin geceleri aydınlatılmasını da sağlayacak. Güvenlik, zabıta görevlileri tarafından sağlanırken, kurulacak tuvalet de kurbanlık satıcılarına hizmet verecek. Alışveriş çadırının da yer alacağı kurbanlık satış merkezinde kurbanlıkların su ihtiyaçları tankerler vasıtasıyla Belediye tarafından karşılanacak.

İSLAMA UYGUN KESİM

Çimşit Kurban Pazarı’nda 6 adet monoray sistemiyle günde 800 büyükbaş hayvanın kesilerek vatandaşlara teslim edilebileceği bir de mezbaha sistemi kuruldu. İlçe Kurban Komisyonu’nun belirleyeceği fiyat üzerinden hizmet verecek mezbahada, kurban kesimi için vatandaşlar sıra fişlerini Sincan Belediyesi’nden alabilecek. Sincan’daki vatandaşlar ayrıca, Tandoğan, Osmanlı, İstasyon, Plevne, Yunus Emre Mahalleleri’ndeki pazaryerlerinde ve Fatih Mahallesi Tuğra Anıtı arkası, Yenikent Hayvan Pazarı’nda da kurbanlarını kesebilecek.

Yaklaşan Kurban Bayramı’nda vatandaşların sıkıntıya düşmemesi için gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “İlçemizdeki kurbanlık satış yerinde Zabıta ve Veteriner ekiplerimiz tarafından bayram sonuna kadar denetimler aralıksız olarak yapılacaktır. Belgesi olmayan, sağlıksız ve hastalıklı hayvanların satışına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içerisinde kurbanlıklarını ilçemizdeki satış yerlerinden alabilir.” dedi.

24 SAAT DENETİM

Vatandaşlara sorunsuz bir Kurban Bayramı yaşatmak için çalışmalarını sürdüren Sincan Belediyesi’nden bayram süresince 3 veteriner hekim, 95 zabıta personeli, 100 temizlik personeli vardiyalı olarak kurban satış ve kesim yerlerinde hizmet verecek. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tüm satış ve kesim yerlerinde hayvanların sağlık durumunu denetleyecek. Zabıta Müdürlüğü ekipleri de bayram boyunca 24 saat denetimlerini sürdürecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, yaklaşan, Kurban, Bayramı’nda, vatandaşların, huzurlu, mutlu
Yorumlar
Haber Yazılımı