Haber Detayı
11 Ekim 2014 - Cumartesi 01:28
 
Sincan'da Madde Bağımlılığına Karşı Yeni Bir Merkez Açıldı
Sincan’da “Bağımlı Olma, Özgür Ol” mesajı verildi. Son yıllarda artan uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için Sincan Belediyesi kararlı ve etkili mücadelesine devam ediyor.
Sincan Haberi
Sincan'da Madde Bağımlılığına Karşı Yeni Bir Merkez Açıldı

Sincan Belediyesi, madde bağımlılığına savaş açtı. İlçede birbiri ardına seminerler ve konferanslar düzenleyerek aileleri ve gençleri bilinçlendiren Sincan Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ile de işbirliğini sürdürüyor. Gençleri madde bağımlılığından kurtarmak ya da bu konuda bilinçli olmalarını sağlamak için yapılan her sosyal sorumluluk projesinde yerini alan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bu kez de madde bağımlılığına karşı mücadele veren bir merkezin açılışını gerçekleştirdi. İçişleri Bakanlığı ve Genç Nesil Derneği tarafından kurulan Genç Nesil Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi açılışına katılan Başkan Tuna, ailelere ve gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Gençliğin yok olup gitmesine göz yumamayız diyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Hükümetimiz madde bağımlılığı konusunda çok önemli adımlar atıyor. Yerel yönetimler olarak bizler de madde bağımlılığına karşı elimizden gelen desteği veriyoruz. Emniyet de narkotimler kurdu, bu konuda önemli çalışmalar yürütüyor. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin elimizden akıp gitmesine izin vermeyeceğiz. Bu merkezin açılışında emeği geçen herkese de çok teşekkür ediyorum. İnşallah gençlerimize ve ailelerine rehber olacak hizmetlere vesile olunur. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Madde bağımlılığına dur demek için yola çıktıklarını belirten Genç Nesil Derneği Başkanı Adem Güral, “Gençlerimizi madde bağımlılığı ve uyuşturucudan dolayı kaybetmek istemiyoruz. Onları bu illetten kurtarmak için bireysel başladığımız projemiz, İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle rehabilitasyon ve eğitim merkezi haline geldi. Bizlere her daim destek olan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya da çok teşekkür ediyoruz. Merkezimiz hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Madde bağımlılığında en büyük destekçilerinin Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna olduğuna vurgu yapan Gürol, Başkan Tuna’ya bir de teşekkür plaketi takdim etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan’da, “Bağımlı, Olma, Özgür, Ol”, mesajı, verildi, Son, yıllarda, artan, uy
Yorumlar
Haber Yazılımı