Haber Detayı
14 Temmuz 2017 - Cuma 17:17
 
Sincanlılar, Nöbetlerine Devam Ediyor
Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen ve hafta boyunca sürecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri devam ediyor.
Sincan Haberi
Sincanlılar, Nöbetlerine Devam Ediyor

Sincanlılar nöbetine devam ediyor. Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz’u anma etkinliklerine on binler katılıyor. Önceki günlerde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ve AK Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç tarafından açılışı yapılan Milli İradenin Yükselişi isimli sergiye Sincanlılar yoğun ilgi gösteriyor.

15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Anadolu Ajansı tarafından çekilen fotoğraflar yapılan hainliği bir kez daha gözler önüne seriyor. Darbenin en çarpıcı halini sergileyen fotoğrafların yanı sıra Sincan Belediyesi Umudun Kanatları Özel Eğitim Grubunun çizmiş olduğu 15 Temmuz ile ilgili resimler dikkat çekiyor. Engelli semazen grubunun Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte olduğu yağlı boya tablo büyük beğeni topluyor. Milli İradenin Yükselişi Fotoğraf Sergisini gezmek isteyenler ise Sincan Lale Meydanını 15 Temmuz akşamına kadar ziyaret edebilir.

SİNCANLILAR MEYDANLARI BOŞ BIRAKMIYOR

AK Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın’ın da katıldığı ve Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz anma etkinlikleri akşam saatlerinde de devam ediyor.  Lale Meydanını dolduran onbinlerce Sincanlı bir sene önce darbeye dur dediği yerde yeniden bir araya geliyor. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda 15 Temmuz destanın yazılışına vesile olan aziz şehitlerimiz minnetle yâd ediliyor. Gazilere bir kez daha şükranlar sunuluyor. Her akşam bir sanatçının nöbete eşlik ettiği anma programında bu defa ünlü sanatçı Ömer Karaoğlu şiirleriyle, naatlarıyla duygu dolu anlar yaşattı.

Sincanlılarla beraber demokrasi nöbetine devam eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “15 Temmuz gecesi olduğu gibi bizler yine meydanlardayız” diye konuştu. Başkan Tuna “FETÖ tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimini milletimizin evlatları meydanlarda, sokaklarda canları pahasına,  eşsiz bir destan yazarak durdurdu. İstiklâlimize ve istikbâlimize sahip çıkarak, ikinci bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi verdi. Bizler bugün o kahramanları yâd etmek hem de unutmadık unutturmayacağız demek için meydanlardayız” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincanlılar,, Nöbetlerine, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı