Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 12:30
 
Sincanlılar, Ses Duvarı'nı İstemiyorlar!
Başkentray projesi kapsamında ses yalıtımı için yerleşim yerlerinin olduğu bölgelerde tren hattıyla konutların arasına yaptığı beton ses duvarı,Sincan’da büyük tepkilere neden oldu.
Sincan Haberi
Sincanlılar, Ses Duvarı'nı İstemiyorlar!

Sincan’da Atatürk Caddesi boyunca yerleştirilen ve boyu 5 metreyi bulan ses duvarı, bu bölgede yaşayan vatandaşlardan ve esnaflardan büyük tepki görüyor. Özellikle Mareşal Çakmak Mahallesi ile Plevne Mahallesi'nde oturanlar ve burada iş yapan esnaflar, bu duvarın çirkin bir görüntü meydana getirdiğini ve 2. Dünya Savaşı'ndan sonra Almanya'yı ikiye ayıran 'Berlin Duvarı' gibi olduğunu dile getiriyorlar.

Öte yandan Gazi Mahallesi'nde de Polatlı Caddesi üzerine böyle bir duvar inşa edilmiş ve vatandaşlar bu duvara da isyan ederek ilgili yerlere şikayet dilekçeleri vermişlerdi. Sincan'da Atatürk Caddesi üzerine inşa edilen YHT Ses Duvarı, Sincan şehir merkezine girişte çirkin bir görüntü oluştururken vatandaşlar kendilerini hapishaneye girer gibi htiklerini dile getirdiler. Sincanlılar bu çirkin görüntünün biran önce kaldırılmasını isterken, duvarın inşaası ise halen devam ediyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincanlılar,, Ses, Duvarı'nı, İstemiyorlar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı