Haber Detayı
17 Mayıs 2013 - Cuma 02:29
 
Sincanlılar Diyarbakır'da
19 işadamını doğu-batı kucaklaşmasına katkıda bulunmak için mühendis ve kanaat önderleri ile buluştu.
Sincan Haberi
Sincanlılar Diyarbakır'da

Ankara'nın Sincan ilçesinden Diyarbakır ve Şanlıurfa'ya giden 19 işadamı, doğu-batı kucaklaşmasına katkı sağlamak için, işadamı, mühendis, kanaat önderleri ve protokol mensuplarıyla bir araya geldi. Samimi duyguların dile getirildiği buluşmalarda, işadamları, fikir alışverişinde bulundu.

İşadamları Diyarbakır kent meydanında Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'le bir araya geldi. Sıcak sohbetlerin yapıldığı buluşmada, belediye başkanı Baydemir, Sincan'lı işadamlarını Diyarbakır'da görmekten mutluluk duyduğunu iletti.

Sincan'da müteahhit'lik yapan işadamı Serdar Aydın, "Bir kez daha anladık ki Türkiye'nin hiçbir yeri Diyarbakır'a, Hakkari'ye Urfa'ya uzak değil. Bizim atalarımız bu topraklarda yıllarca el ele kol kola yaşamış, hepimiz kardeşiz, hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Bu tür geziler iller arasındaki kardeşliği pekiştirmek ve aynı zamanda ticareti artırmak için çok önemli. Bu gün Türkiye'nin batısındaki ticaret hacmini doğuya kazandırmak istiyoruz. Bunun için bu tür gezileri bütün sivil toplum kuruluşları yapmalıdır. Bugün Türkiye'nin batısının olduğu kadar doğusunun da Türkiye ekonomisine katısı yadırganamaz." diye konuştu.

Bu tür diyalogların daha da geliştirilmesi gerektiğini belirten Aydın, "Bölgenin tarihi ve kültürel zenginliklerinin ülke insanına daha çok anlatılarak, karşılıklı ziyaretlerle bu sıcak havanın devam ettirilmesi gerektiğini ifade etti." dedi.

İşadamları Diyarbakır ve Urfa'nın tarihi ve kültürel mekanlarını gezdikten sonra Ankara'ya döndü. 

Kaynak: Cihan

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 19, işadamını, doğubatı, kucaklaşmasına, katkıda, bulunmak, için, mühendis, kana
Yorumlar
Haber Yazılımı