Haber Detayı
17 Ekim 2014 - Cuma 12:13
 
Sincanlılar, Tiyatro İle Buluşmaya Devam Ediyor
Sincan Belediyesi Sincanlıları birbirinden güzel tiyatrolarla buluşturmaya devam ediyor.
Sincan Haberi
Sincanlılar, Tiyatro İle Buluşmaya Devam Ediyor

Sincan kültür ve sanat dolu bir aya daha “Merhaba” dedi. Ekim Ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında seminer ve konferanslar düzenlenen Sincan Belediyesi, 7 farklı tiyatro ile Sincanlıların karşısına çıkıyor. Aile, çocuk iletişimin yanı sıra madde bağımlılığı ile ilgili de aileleri ve gençleri uyaran Belediye, tiyatronun eğitici yanı ile de büyük küçük herkese önemli mesajlar veriyor. Lale Meydanı Konferans Salonunda ücretsiz olarak düzenlenen tiyatrolar Ekim Ayı boyunca hafta sonu izleyici ile buluşmaya devam edecek. Tiyatrolar ve etkinlikler hakkında bilgi almak isteyenler ise www.sincan.bel.tr adresine girerek etkinlik takviminden detaylı bilgiye ulaşılabilir.

 

MİNİKLER ÇOK EĞLENİYOR

 

Minikler içinde öğretici üç tiyatro oyunu sahneleyen Belediye, minikleri hem eğlendiriyor hem de önemli mesajlar veriyor. Tembeller Ülkesi oyunu ile miniklere ders çalışmanın önemini anlatan Belediye, Keloğlan İsrafa Karşı oyunu ile de israfın zararlarını eğlenceli bir şekilde sahneye koyuyor. Ailelerinde beğenisi kazanan oyunlar, hem öğretiyor hem de eğlendiriyor.

 

BÜYÜKLERE ÖZEL OYUN

 

Köprüden Önce Son Çıkış, Madde Bağımlılığında Yol Ayrımı, Hoş geldin ve Ayrılık adlı oyunla büyükleri selamlayan Sincan Belediyesi Tiyatro Ekibi, oyunlarla ders niteliğinde mesajlar veriyor. Evlilikten ahiret hayatına, madde bağımlılığından hoşgörüye kadar pek çok konunun işlendiği oyunlar, izleyicinin de beğenisini topluyor. Cumartesi ve Pazar günleri saat:19.00’da sahnelenen oyunları herkes izleyebiliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Sincanlıları, birbirinden, güzel, tiyatrolarla, buluşturmaya
Yorumlar
Haber Yazılımı