Haber Detayı
25 Eylül 2014 - Perşembe 15:52
 
Sincanlıların Hayali Gerçek Oluyor
Sincan’ı; Eskişehir Yolu, Ayaş Devlet Yolu ve İstanbul Çevre Yolunu birbirine bağlayacak olan BAĞLANTI YOLLARI PROJESİ’nde ihale süreci başladı.
Sincan Haberi
Sincanlıların Hayali Gerçek Oluyor

Sincan, hayaline kavuşuyor. Eskişehir Devlet Yolu, Ayaş Devlet Yolu ve İstanbul Çevre Yolunu birbirine bağlayacak olan Bağlantı Yolları Projesinde ihale süreci başladı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından hem Ankara hem de Sincan’ın ufkunu açacak proje hayata geçecek. Ankara’nın ikinci çevre yolu olmaya aday proje ile Sincan ulaşımda altın çağına girecek.
Hayal, gerçek oluyor. Eskişehir Devlet Yolu, Ayaş Devlet Yolu ve İstanbul Çevre Yolu birbirine bağlanıyor. Ankara’nın ikinci çevre yolu olarak değerlendirilen Bağlantı Yolları Projesi ile Ankara ve Sincan’ın geleceğine yatırım yapılıyor. Dev projenin ihale süreci başladı. Firmalar 30 Eylül’e kadar Karayolları Genel Müdürlüğüne yeterlilik başvurularını gerçekleştirecek. Bu sürecin ardından ihaleyi yapacak olan Karayolları Genel Müdürlüğü, dev projenin temelini atacak.

SİNCAN’A DEV YATIRIM
Hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi’nin uyumlu çalışması Sincan’da meyvesini veriyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ulaştırma Bakanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ile görüşerek Ankara’nın ufkunu açacak bir projeye öncülük ediyor. Eskişehir Devlet Yolu, Ayaş Devlet Yolu ve İstanbul Çevre Yolu birbirine bağlanıyor. 40 km lik yol ile hem Sincan hem de Ankara ulaşımda rahat bir nefes alacak. 40 km lik yol üzerinde yedi köprülü kavşak, 700 metrelik bir viyadük, beş üst geçit ve üç demiryolu alt geçit köprüsü yapılacak.

ANKARA TRAFİĞİ RAHATLAYACAK
Şu an İstanbul – Eskişehir ya da Eskişehir İstanbul istikametli araçlar Ankara’ya girdiklerinde Etimesgut’ta yer alan Çevre Yolunu kullanmaları gerekiyordu. Bu da hem zaman hem de yakıt kaybına neden oluyordu. Yapılacak Bulvar sayesinde bu araçlar hem şehir içine girmeden çok daha kısa sürede Ankara’dan çıkabilecek hem de trafik yoğunluğunu azaltacak.
Gelinen noktanın hem kendisini hem de Sincan halkını oldukça mutlu ettiğini ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Gerek Ulaştırma Bakanlığımıza gerekse Büyükşehir Belediyemize verdikleri destek için şükranlarımı sunuyorum. Onların sayesinde Sincan bambaşka bir ufka doğru açılıyor. Başkent hızla gelişiyor. Sincan bu gelişmeden en çok pay alan ilçe konumunda… Şimdiden biz bu hızla gelişen ilçenin yollarını düşünmezsek geleceğe yazık etmiş oluruz. Yöneticilerin asıl görevi de bu… Günlük siyasetle, dedikoduyla vakit geçirmek yerine şehrimizin geleceğinde doğabilecek sorunlara şimdiden çözüm üretmeye çalışıyoruz.” dedi.

GELECEĞE YATIRIM
Sincan, altı organize sanayi bölgesine ev sahipliği yapıyor. Sanayi bölgelerinin tümü faaliyete geçtiğinde Sincan, İzmit’ten sonra ikinci büyük sanayi merkezi olacak. Bu bağlantı yolu projesi ile organize sanayi merkezlerinin trafiğe kattığı yoğunluğunda önüne şimdiden geçilmiş olacak.
Geleceğe yatırım yaptıklarını vurgulayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Tüm sanayi bölgelerimiz hizmete girdiğinde onlarca tır trafiğe girecek. Mevcut yolların bu kapasiteye cevap verme şansı yok. Bu bulvar projesini sanayicimiz de yakından takip ediyor. Planlı şehirleşme gelecek nesillere de fayda sağlayacak. Günü kurtarmak yerine ileriye bakmalıyız.” dedi.

İKİNCİ ÇEVRE YOLUNUN İLK ADIMI
Ankara çevre yolunun gelecekte yetersiz kalabileceğini vurgulayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Şu an bir çevre yolu yetiyor gibi görünüyor. Ancak eskiden birinci çevre yolundan 5-10 araç geçerken şimdi orada da yoğun bir trafik var. Yapılacak bu bulvar da birinci çevre yolunun paralelinde yer alıyor. 40 km’si tamamlanmış olacak. Halka şeklinde yol devam ettirilip Ankara’ya ikinci bir çevre yolu kazandırılabilir.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan’ı, Eskişehir Yolu, Ayaş, Devlet, Yolu, İstanbul, Çevre, Yolunu, birb
Yorumlar
Haber Yazılımı