Haber Detayı
30 Haziran 2017 - Cuma 11:07
 
Sivas Katliamının Acısı 24. Yılında
Galeri Çankaya, Sivas Katliamının 24. yıldönümünde Çankaya Belediyesi ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin desteğiyle açılan sanatçı Mehmet Özer’in fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.
Çankaya Haberi
Sivas Katliamının Acısı 24. Yılında

Çankaya Belediyesi Galeri Çankaya, 1993’te Sivas Madımak Oteli’nde yaşanan katliamın 24. yılında yaşanan olayların görüntülerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor.

Sivas Katliamının tanığı fotoğraf sanatçısı Mehmet Özer’in objektifinden günümüze taşınan karelerden oluşan “Hasretiniz Sel, Acınız Öfke, Öfkeniz İsyan Olsun” adlı sergisi etkinlikleri destekleyen kurum ve kuruluşların temsilcileri ve Sivas Katliamında ölenlerin yakınlarının katılımıyla açıldı. Sivas şehitlerinin anısına saygı duruşuyla başlayan açılışta bir konuşma yapan Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, inançlarından dolayı insanların canının yakılmaması için adaletin yeniden tesis edilmesi gerektiğine vurgu yaparak, ‘tekçi anlayışa karşı demokratik toplumun tesis edilmesi ve güçlendirilmesi için çalışmalıyız’ dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sivas, Katliamının, Acısı, 24., Yılında,
Yorumlar
Haber Yazılımı