Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 01:49
 
Sokak Hayvanlarına Karşı Bilinçlendiler
Başkent Anadolu Lisesi öğrencileri, Mamak Belediyesi’nin Kutludüğün’de bulunan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.
Mamak Haberi
Sokak Hayvanlarına Karşı Bilinçlendiler

Çocuklara çevre bilincini kazandırmak, doğa ve hayvan sevgisi aşılamak amacıyla düzenlenen etkinlikte öğrenciler hayvan hakları ve korunmalarına yönelik önemli bilgiler edindi. Merkezde yaşayan hayvanları seven öğrenciler onlarla yakından ilgilenme ve yaşadıkları ortamı inceleme fırsatı buldular.

Hayvanlarda insanlar gibi birer canlı

Veteriner Hekim Eser İnsal öğrencilere merkezde gerçekleştirilen çalışmalar ile sokak hayvanları hakkında bilgi verdi. Hayvanların da insanlar gibi birer canlı olduğu ve onların da hakları olduğunu yetkililerden dinleyen çocuklara, Mamak Belediyesi’nin sokak hayvanlarına yönelik birçok çalışması olduğu anlatıldı.

Çocukların ilgisini çekiyor

Sokak hayvanlarının bakımına ve korunmasına çok büyük önem verdiklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, çocukların barınağa daha çok ilgilerini çekebilmek amacıyla yapılan bu çalışma ile onlara hayvan sevgisini aşılayarak, bilinçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sokak, Hayvanlarına, Karşı, Bilinçlendiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı