Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 10:52
 
Son Ankette Mansur Yavaş 10 Puan Önde Gidiyor
Yerel seçimlere yaklaşık bir ay kala açıklanan son ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.
Siyaset Haberi
Son Ankette Mansur Yavaş 10 Puan Önde Gidiyor

Yerel seçimlere yaklaşık bir ay kala açıklanan son ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Avrasya Araştırmanın anketine göre, Ankara'da CHP'nin Adayı Mansur Yavaş, AK Parti'nin Adayı Mehmet Özhaseki'nin 10 puan önünde bulunuyor.

AKAM'ın sahibi Temal Özkiraz, RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk oldu. Programda konuşan Özkiraz, "Yavaş ile Özhaseki'nin oy farkı yüzde 10 puanın üzerinde. Kapanma ihtimali yok. AK Parti'nin aday tercihi yanlıştı, CHP'nin aday tercihi de çok doğruydu. Ekonomik krizin etkileri de var" ifadelerini kullandı.

Kemal Özkiraz, yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

"ANKARA'DA YAVAŞ'IN KAZANACAĞINI ANKET YAPAN BÜTÜN FİRMALAR SÖYLÜYOR"

"Mehmet Özhaseki'nin 31 Mart'taki seçimi kazanması için olağanüstü bir gelişmeye ihtiyaçtır. Fark, 10 puanın üzerinde. Kapanma ihtimali yok. AK Parti'nin aday tercihi yanlıştı, CHP'nin aday tercihi de çok doğruydu. Ekonomik krizin etkileri de var"

"ANKET FİRMALARI SEÇİM SONUÇLARINI ETKİLEMİYOR"

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da anketlere güveninin kalmadığını söyledi. Anket firmalarının bir bölümü seçimi etkilemek için hareket ediyorlardır. Ama bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Şu ana kadar hiçbir anket firmasının bir adayı yüksek göstererek kazanamayacak birini kazandırdığı olmadı."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Son, Ankette, Mansur, Yavaş, 10, Puan, Önde, Gidiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı