Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 19:57
 
Süleyman Soylu, Mamak'ta SKM Açılışı Yaptı
16 Nisan’da yapılacak referandum öncesinde Mamak’ta çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Mamak’ta Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına katıldı.
Mamak Haberi
Süleyman Soylu, Mamak'ta SKM Açılışı Yaptı

SKM açılışına, AK Parti Ankara milletvekilleri Murat Alparslan ve Jülide Sarıeroğlu, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer ve Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkanı Mahir Alay ve çok sayıda vatandaş katıldı. SKM açılışında vatandaşlara hitap eden Bakan Soylu, “Her 100 ülkeden 73'ünde 18-21 yaş arası milletvekili seçiliyor. Çünkü gençleri erkenden sistemin içerisine almak istiyorlar. Öteki türlü 26, 27, 28 yaşında giriyorlar. Onları erken sistemin içerisine almak istiyorlar ki yaşlanan nüfusun çalışan ortalamasını, üreten ortalamasını, sorumluluk alan ortalamasını düşürmek istiyorlar. Bu doğru bir stratejidir, doğru bir akıldır. Bizim Avrupa'ya karşı avantajımız nedir? Genç nüfusumuz. Gençlerimize sorumluluk vereceğiz. Avrupa ile gelişmiş ülkelerle makası kapatacak bir fırsat önümüze geçti. İşte bunu sağlayacağımız sistem, bu yeni sistemin adıdır. Hızlı, etkin karar alabilen, demokrasiyi yükselten, milleti tam merkeze oturtan sistemin adı cumhurbaşkanlığı sistemi" dedi.

En güçlü şekilde evet

SKM açılışında bir konuşma yapan Ak Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, “Kökü tarihin en derinliklerine dayanan bu millet, tarihte hep oyunları bozmuştur” dedi. Milletin yaşanan süreci en güzel şekilde analiz ettiğini dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Halkımız bir kez daha en güçlü şekilde evet diyecek ve sandıklardan istikrarı çıkaracaktır” dedi. SKM açılışında bir konuşma yapan Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer’de, “Ak Parti’nin kurulduğu tarihten bu yana halkımız bizi hiçbir seçimde mahcup etmedi” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Süleyman, Soylu,, Mamak'ta, SKM, Açılışı, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı