Haber Detayı
28 Ocak 2016 - Perşembe 11:18
 
Talatpaşa Bulvarı'ndan Zabıtadan Otopark Nöbeti
Büyükşehir zabıta ekipleri, mahkeme kararıyla yeniden ücretsiz olan Talatpaşa Bulvarı yol kenarı otoparkında gün boyu nöbet tutuyor. Uygulamaya Emniyet görevlileri de destek veriyor.
Ankara Haberi
Talatpaşa Bulvarı'ndan Zabıtadan Otopark Nöbeti

Talatpaşa Bulvarı yol kenarı otoparkı, dün tekrar ücretsiz kullanıma açıldı. 11. İdare Mahkemesi'nin, otopark işletmecisinin Büyükşehir Belediyesi'nin uygulamasının iptali için açtığı davayı ret etmesinin ardından, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Emniyet güçleriyle birlikte sabah saatlerinde Talatpaşa Bulvarı yol kenarı otoparka giderek, kararın uygulanmasını sağladı. Zabıta ekipleri, yol kenarı otoparkta, otopark işletmecilerinin bulunmadığını ve vatandaşların araçlarının sorunsuz bir şekilde park ettiklerini belirledikten sonra, Talatpaşa Bulvarı üzerinde, 54 araç kapasiteli açık otopark alanını kontrol ederek, park ücret tarifesini gösteren levhaların üzerini kapattı. Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri, Talatpaşa Bulvarı yol kenarı otoparkın mahkeme kararı ile ücretsiz olduğunu belirterek, otopark işletmecilerinin veya başka kişilerin ücret almaması için zabıta ekiplerinin bölgede görev yapacağını ve kontrollerin devam edeceğini söyledi. Büyükşehir tarafından, yol boyu açık otoparklarla ilgili vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetler ve geçen yaz Rüzgârlı Caddesi'nde esnaf ile otopark görevlileri arasında çıkan ve bir gencin ölümüyle sonuçlanan olayın ardından, yol boyu otoparkların, Belediye Meclis Kararıyla 15 Temmuz 2015 tarihinden itibaren ücretsiz olacağı duyurulmuştu.

ANFA'NIN ALT KİRACISIYDI

Büyükşehir Belediyesi, ANFA'nın (Ankara Altınpark İşletmeleri Ltd. Şti) alt kiracısı olarak yol kenarı açık otoparkları işleten firmaların sözleşmelerini iptal ederek, otoparkçılık faaliyeti yapmamalarına dair bildirimde bulunmuştu. Büyükşehir Belediyesi'nin işlemine itiraz eden ve ANFA'nın alt kiracısı olarak Talatpaşa Bulvarı'nda otopark işletmeciliği yapan firma da mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı alarak, otoparkı yeniden işletmeye başlamıştı. Ankara 11. İdare Mahkemesi tarafından görülen davada, firmanın iptali istemi ret kararının ardından, Talatpaşa Bulvarı yol kenarı otopark ücretsiz kullanıma açıldı. Kaynak: SABAH

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Büyükşehir, zabıta, ekipleri, mahkeme, kararıyla, yeniden, ücretsiz, olan, Talat
Yorumlar
Haber Yazılımı