Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 20:15
 
TBMM Komisyonu Çankaya Hayvan Barınağını Gezdi
TBMM Hayvanların Haklarının Korunması ile Hayvanlara Eziyet ve Kötü Muameleler Önlenmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Çankaya Belediyesi barınağını ziyaret etti.
Çankaya Haberi
TBMM Komisyonu Çankaya Hayvan Barınağını Gezdi

TBMM Hayvanların Haklarının Korunması ile Hayvanlara Eziyet ve Kötü Muameleler Önlenmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Çankaya Belediyesi barınağını ziyaret etti. Komisyon Başkanı Mustafa Yel Çankaya Belediyesinin sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını takdir ederek, barınağın diğer belediyelere örnek olması gerektiğini belirtti. TBMM Komisyon üyelerine Çankaya Belediyesi Meclis Üyesi Şehnaz Sibel Aygün ile Belediye Başkan Yardımcıları Nafiz Kaya ve Lütfü Şevran eşlik etti. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Hayvanların Haklarının Korunması ile Hayvanlara Eziyet ve Kötü Muameleler Önlenmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, Çankaya Belediye Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. Komisyon Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili Mustafa Yel başkanlığında AK Parti Milletvekilleri Nevzat Ceylan, Jülide İskenderoğlu, Yunus Kılıç ve komisyon çalışanlarının gerçekleştirdiği ziyaret hayvan haklarına yönelik gündemde olan yasa önerisi öncesi gerçekleşti.
Ziyaretçiler barınak çalışanları eşliğinde tel örgüler, anne-yavru bölümü, ameliyathane ve yoğun bakım ünitesini inceleyerek bilgi aldı. Komisyon üyeleri barınağın çalışma sekli hakkında da detaylı bilgilendirilirdi.

ÜNİTELER İNCELENDİ
Hazırlanacak rapor öncesi gerçekleştirilen ziyarette Komisyon Başkanı Mustafa Yel, düşüncelerini şu şekilde aktardı: "Çankaya Belediyesinin sahip olduğu barınağı kişisel olarak çok beğendim. Gördüğümüz manzara hoş. Personelin kalifiyesi, köpeklerin barındıkları yerlerin uygunluğu, sağlık sorunu yaşayan köpeklere yapılan muamele ve tüm bunların yanı sıra çağımızın avantajlarını kullanarak yapılan her türlü işlem ile diğer barınaklara da örnek oluşturmaktadır."

 

KOMİSYON ÇAKIL İLE TANIŞTI

Komisyonun ziyareti sırasında yavru sahiplenmek için barınağa gelen Sude Naz, sahiplendiği ve adını Çakıl olarak belirlediği köpeği ile Komisyona keyifli anlar yaşattı. Üyeler de Sude Naz’ı sorumluluk duygusu ve hayvanlara sevgisinden dolayı takdir ederek bu duygusunu ömür boyu yaşatmasını ve çevresindekilere de aktarmasını temenni ettiklerini belirttiler. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: TBMM, Komisyonu, Çankaya, Hayvan, Barınağını, Gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı