Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 09:30
 
TDP'den 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü Açıklaması
Türkiye Değişim Partisi kurultaylarının ardından yurt genelinde çalışmalarına hız verdi. TDP Ankara İl Başkanlığı da saha çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Siyaset Haberi
TDP'den 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü Açıklaması

TDP Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Tuğba Pekbay 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü vesilesiyle tarlada çiftçi kadınlarla bir araya geldiği hasat toplama etkinliğinin ardından açıklamalarda bulundu. TDP Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Pekbay şöyle konuştu;
 
"Milli ekonominin temeli tarımdır. Türkiye Değişim Partisi olarak biz tarımın önemini her platformda her konuşmamızda dile getiriyoruz. Hükümetler tarım politikalarında küçük çiftçilerden ziyade büyük işletmelere önem verme eğiliminde oluyorlar. Oysa bu küçük çiftçilerin çoğunluğunun kadınların emeği ile varlığını sürdüğünü göz ardı edemeyiz. Kadınlar olmadan kırsal yaşamın, tarımın varlığını sürdürmesi zordur. Tarımda amaç devamlılık olduğuna göre kadınların nedenli etkili olduğu aşikardır. Biz değişim kadınları olarak TDP iktidarında her alanda olduğu gibi tarım sektöründe de üreten, emek veren kadınlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışacağız.
 
 Projelerimizi hayata geçireceğiz. Kadınlar toplumun en büyük dinamiğidir. Gücümüzün farkındayız. Tarladan mutfağa dokunduğu her şeye değer katan, her zaman üreten ve çalışan tüm emekçi kadınlarımızın yanındayız. Tarımsal üretimde emek veren kadınlarımızın 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Gününü kutlar, saygılar sunarız."
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: TDP'den, 15, Ekim, Dünya, Çiftçi, Kadınlar, Günü, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı