Haber Detayı
08 Ekim 2017 - Pazar 22:24
 
TGB, Ankara Yeni İl Başkanı Kaan Doğan Oldu
Bugün yüzlerce vatansever, Atatürkçü genç "Atatürk gibi teşkilatlı, Atatürk gibi teşkilatçı" sloganıyla toplanan Türkiye Gençlik Birliği Ankara il kongresinde bir araya geldi. Yeni dönem il başkanı ve il yönetim kurulunun seçildiği kongrede, Türkiye siyasetine ilişkin önemli vurgular yapıldı
Güncel Haberi
TGB, Ankara Yeni İl Başkanı Kaan Doğan Oldu

İstiklal Marşı ve şehitlerimiz için saygı duruşuyla başlayan kongreye Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Ercan Enç, Saadet Partisi Gençlik Kolları Ankara Başkan Yardımcısı Ali Rıza Güzeltepe, Vatan Partisi MKK üyeleri Hüseyin Karanlık ve Kamil Dede, CKD Genel Sekreteri Şen Yazgan , Edirne eski milletvekili Ahmet Ertürk , Aydınlık Gazetesi yazarı Hikmet Çiçek, Bilim Ütopya Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Emrah Maraşo, Teori Dergisi Yazı Kurulu Sekreteri Cemil Gözel konuk olarak katıldı. Eğitim-İş ve Kimya Mühendisleri Odası'ndan da kongreye destek mesajı geldi.

TGB Genel Başkanı Cem Dikmen yaptığı konuşmada; Türkiye'nin içinde bulunduğu ateş çemberinden çıkaracak olan tek gençlik örgütünün TGB olduğunu vurguladı. Önceki dönem TGB Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz'ün konuşmasının ardından, il başkanı ve il yönetim kurulunun değişikliği için adaylar belirlendi.

Yüzü aşkın gencin oy kullandığı seçimde yeni il başkanı ve il yönetim kurulu belirlendi. Yeni dönem TGB Ankara il başkanlığı görevine önceki dönemde il sekreterliği görevini yürüten Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Kaan Doğan seçildi.

Kaan Doğan il başkanlığı görevindeki ilk konuşmasında: ''Biz Türkiye Geçlik Birliği üyeleri memleketini düşünmeden uyuyamayanlarız. Türkiye Gençlik Birliği içerisinde bulunduğum her gün bir adım daha ileri gitmenin mutluluğunu yaşadık. Yine yüz binlerle eylemler yapıp, Türkiye siyasetinin yönünü değiştireceğiz. Beni bu göreve uygun gören tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: TGB,, Ankara, Yeni, İl, Başkanı, Kaan, Doğan, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı