Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 11:28
 
THK Sincan Şubesi Organizasyonunda 6. Model Uçak Yarışması
Türk Hava Kurumu Sincan Şube Başkanlığı organizasyonunda geçtiğimiz günlerde 16 yaş üstü (Lise) ve 16 yaş altı (orta ve ilkokul) olmak üzere iki kategoride model uçak başlangıç yarışması yapıldı.
Sincan Haberi
THK Sincan Şubesi Organizasyonunda 6. Model Uçak Yarışması

Yarışmada 16 yaş altında birinciliği 100. Yıl Ortaokulu, ikinciliği İlksan Ortaokulu ve üçüncülüğü İlksan Ortaokulu kazandı. 16 yaş üstü birinciliğini ise Sincan İlçe Gençlik Merkezi, ikinci ve üçüncülüğü ise Yenikent Erkunt Eğitim Merkezi kazandı.

Çok sayıda öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı yarışmada bir konuşma yapan THK Sincan Şube Başkanı Emine Düzen “Havacılık etkinlikleri yaparak gençlerimizi havacılık sevgisi ile buluşturmayı ve geleceğin pilot ve paraşütçelirini temelde yetiştirmek istiyoruz. THK Sincan Şubesi olarak Kurumun temel hedefleri doğrultusunda çalışıyoruz. Her yıl Mayıs ayında model uçak yarışmalarımız devam edecektir. Bu hususta okullarımıza elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya çalışıyoruz. Düzenlemiş olduğumuz model uçak yarışmasına katılan öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bu yıl 6. Düzenlenen model uçak yarışmasına birçok okul, öğrencileriyle birlikte katılırken yarışmada havaya atılan model uçaklar ve gökyüzünde süzülen uçurtmalar renkli görüntüler oluşturdu. Yarışma esnasında heyecanlanan öğrenciler birinci olmak için yarıştılar. Yarışmayı çok sayıda öğrenci, öğrenci ve veli de ilgiyle izledi. Bundan sonraki yıllarda yapılacak yarışmalara daha fazla okulun katılması bekleniyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: THK, Sincan, Şubesi, Organizasyonunda, 6., Model, Uçak, Yarışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı