Haber Detayı
07 Ekim 2018 - Pazar 11:24
 
TOKİ'den Etimesgut-Etiler Mahallesi'ne Yeni Proje
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (Toki) Ankara'nın Etimesgut ilçesinde hayata geçireceği yeni projesinde düğmeye basıyor.
Etimesgut Haberi
TOKİ'den Etimesgut-Etiler Mahallesi'ne Yeni Proje

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde konut üretimi gerçekleştirmeye devam ediyor. Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre yeni bir proje hazırlığında olan TOKİ, Ankara Etimesgut’ta 146 konutluk yeni bir sosyal konut projesi hayata geçirecek.

Başkent’te Yeni Bir Proje Hazırlığı Var!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 2023 yılı hedefi olan 1 milyon 200 bin konut üretimi hedefi doğrultusunda çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlerde nitelikli sosyal konut projeleri hayata geçiren kurum, şimdilerde Başkent’te yeni bir konut projesine hazırlanıyor.

146 Konutluk Proje Geliyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Başkent’te hayata geçirilecek olan söz konusu bu konut projesi Etimesgut ilçesi Etiler Mahallesi’nde hayat bulacak. Toplamda 146 konuta yer verilecek olan bu projede, inşa edilecek olan konutların hangi gelir grubuna ve kesime hitap edeceğine, hangi tarihte alıcılarına sunulacağını dair henüz net bir bilgi elde edilmedi.

İhalesi 18 Ekim'de Gerçekleştirilecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan ihale ilanına göre; Ankara ili Etimesgut ilçesi Etiler Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan 146 konutluk projenin inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları ihalesi, 18 Ekim 2018 Perşembe günü saat 14:30’da gerçekleştirilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: TOKİ'den, Etimesgut-Etiler, Mahallesi'ne, Yeni, Proje,
Yorumlar
Haber Yazılımı