Haber Detayı
26 Mayıs 2017 - Cuma 22:16
 
Türk ve Macar Firmaları, Başkent Ankara'da Buluştu
ALX Hungary, yeni iş fırsatları yaratmak amacıyla, “2. Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı”nda Türk ve Macar firmaları bir araya getirdi.
Ekonomi Haberi
Türk ve Macar Firmaları, Başkent Ankara'da Buluştu

Macaristan’ın dış ekonomik ilişkilerine katkıda bulunmak ve Macaristan ile Türkiye arasındaki ticaret hacmini arttırmak amacıyla 2015 yılında kurulan ALX Hungary, 24-25 Mayıs 2017 tarihlerinde Congresium Ankara’da düzenlenen “2. Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı”nda Türk ve Macar firmaları bir araya getirdi.

ALX Hungary konferansta, iki ülke firmaları arasında karşılıklı işbirliği fırsatları yaratırken, akıllı şehir ve çözümleri konusunda ön plana çıkan Macar firmaları ve ürünlerini de tanıttı.

Özellikle atık su arıtma alanında Macaristan’ın öne çıkan firması Inwatech’in sistemi ve ürünleri hakkında Sakarya ve Muğla Büyükşehir Belediyeleri’ne bilgilendirme yapıldı. Macar firmaların Büyükşehir Belediyeleri’nin atık su arıtma projelerine nasıl destek verebileceği konuları görüşülürken, birçok katılımcı belediyeye de Macar atık su yönetimi ve sistemleri ile ilgili bilgi verildi.

ALX Hungary Genel Müdürü Galip Yılmaz, yeni iş fırsatları açısından uluslararası etkinlikleri çok önemsedikleri belirterek, “Macaristan; uygun konumu, dengeli makroekonomisi ve ikili işbirliği fırsatları ile ülkeler arası ticaret için mükemmel bir ülke.

Hem yatırım hem ticaret yapmak isteyen Tük firmalarına da özel önem veriyor. Dolayasıyla girişimci ve işadamlarının bu imkanlardan faydalanmalarını istiyoruz. Bu yüzden her fırsatta Türk ve Macar firmaları bir araya getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Kamu Teknoloji Platformu (KTP) tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’, kamu kurumları, yerel yönetimler ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Konferansta, ulusal ve uluslararası 60’ı aşkın konuşmacı yer aldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Türk, ve, Macar, Firmaları,, Başkent, Ankara'da, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı