Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 20:21
 
Türkiye'de Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 725'e Yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantının ardından yaptığı açıklamada, "Bugün test sayımız 20 bin 23, vaka sayısı 3 bin 892, bugün 76 vatandaşımızı daha kaybettik. Toplam hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 725'e yükseldi" dedi.
Güncel Haberi
Türkiye'de Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 725'e Yükseldi

Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları;

-83 milyonu oluşturan bireylerin izolasyon konusunu hayat tarzına getirmesi gerekmektedir. Hepimizi eşit derece ilgilendiren virüse karşı güç birliği içinde olmamız gerekiyor.

-Toplum Bilimleri Kurulu oluşturuldu. Toplum olarak nelerden kaçınması gerektiğine dair tekliflerde bulunacak. Dünyada bir ilk olacak. İlk toplantısını önümüzdeki günlerde olacak.

-Yaş bir güvence olarak algılanmamalıdır. Bütün bu risklerlere karşı başvuracağımız çözüm izolasyondur. Test sayısı arttıkça doğal olarak vaka sayımız da artmaktadır. Pozitif vakalarla test sayı arasındaki ilişki tarama konusundaki başarıdan kaynaklanmaktadır.

-Bugünkü test sayımız 20 bin 23. Bugünkü vaka sayımız 3 bin 892. Bugünkü vefat sayımız 76. Bugünkü iyileşen hasta sayımız 256.

-İstanbul'da 2 tane bin yataklı hastane oluşturulacak. Tek kişilik bin odalı bir hastaneden bahsediyoruz. Bu iki hastaneye prefabrik, pandemi sonrası devre dışı olacak şekilde düşünmedik. İçinde ameliyathaneleri de olan, bütün odaları gerektiğinde yoğun bakıma dönüştürülebilecek şekilde tasarladık. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Türkiye'de, Hayatını, Kaybedenlerin, Sayısı, 725'e, Yükseldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı