Haber Detayı
30 Eylül 2014 - Salı 02:30
 
Türkiye-Çin 2014 Kültür Haftası Başladı
2014 Türkiye - Çin (Wu Xi) Kültür Haftası, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen törenle başladı. Tören, iki ülke halklarını bir araya getirdi…
Çankaya Haberi
Türkiye-Çin 2014 Kültür Haftası Başladı

Çin Büyükelçiliği etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Çin Kültür Haftası” Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde Çin ve Türk halklarının katılımıyla düzenlenen törenle başladı.

“Benim Adım Wu Xi” isimli fotoğraf sergisinin açılışıyla başlayan Çin Kültür Haftası, renkli görüntülere sahne oldu. Binlerce yıllık kültürü ve yüzyıllık sanayi kenti refahı ile birlikte Güney Çin’in zarif ve ferah kültürel rüzgarını estiren serginin açılışında Çinli yetkililerin yanı sıra Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner de katıldı.

Etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güner; “Bizim kültürümüz insanların birbirlerini tanımalarını ve sevmelerini öğütler. Biz de bu kültürün izinden giderek dünyanın bütün insanlarına kucak açıyoruz. Etkinliğe emeği geçen herkese Çankaya Belediye Başkanımız Alper Taşdelen adına teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

Çin Büyükelçisi Yu Hongyang ise Çankaya Belediyesi’ne ve destek verenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında Türk ve Çin Halklarının dostluğundan söz ederek “İnanıyorum ki, siz değerli dostlarım bu akşam ki programı izlerken her iki ülkenin ilerlemesi ve zenginleşmesi açısından tıpkı benim gibi mutluluk ve onur duyacaksınız. Büyükelçi olarak ben iki ülkenin politika, ekonomi ve kültürel alanda güzel işlere imza atması için her türlü desteği vermeye hazırım.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan sergi gezilmesi sonrasında Wu Xi Şarkı ve Dans Tiyatrosu katılımcılara güzel bir gösteri sundu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 2014, Türkiye, , Çin, (Wu, Xi), Kültür, Haftası, Çankaya, Belediyesi, Çağdaş, Sa
Yorumlar
Haber Yazılımı