Haber Detayı
26 Kasım 2017 - Pazar 21:50
 
Türkmen çocuklar Mamak MKM’de buluştu
Kahramanmaraş’taki yetim Türkmen çocuklar, İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından desteklenen, İdareci ve Bürokratlar Birliği tarafından düzenlenen “Kardeşlik Sınır Tanımaz” projesi kapsamında Mamak’ta buluştu.
Mamak Haberi
Türkmen çocuklar Mamak MKM’de buluştu

Kahramanmaraş’taki yetim Türkmen çocuklar, İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından desteklenen, İdareci ve Bürokratlar Birliği tarafından düzenlenen “Kardeşlik Sınır Tanımaz” projesi kapsamında Mamak’ta buluştu. Mamak Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Türkmen çocukları müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Sizler bizim soydaşımızsınız

Herkesin bu çocukların farkında olması gerektiğini vurgulayan Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım, “Sizler ne yazık ki ülkenizdeki sıkıntılı sürecin en mağdurlarısınız. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün devlet büyüklerimiz, sivil toplumlarımız, kanaat önderlerimiz, herkes bir çaba gösteriyor. Mamak Belediyesi olarak bizlerde elimizden gelen desteği veriyoruz. Sizler bizim kardeşimiz, soydaşımızsınız” dedi. İdareci ve Bürokratlar Birliği Genel Başkanı Yücel Can; " Kardeşlik adına şu yağmurlu havada bir ensar örneği gösterdiğiniz için hem sizleri, hem de Irak'tan, Suriye'den gelen kardeşlerimizi takdir ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Türkmen, çocuklar, Mamak, MKM’de, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı