Haber Detayı
10 Mayıs 2013 - Cuma 19:57
 
Ulucanlar'da Anneler Günü Etkinliği
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın, Anneler Günü dolayısıyla Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Altındağ Haberi
Ulucanlar'da Anneler Günü Etkinliği

Tarihi Ulucanlar Cezaevi'nin Altındağ Belediyesi tarafından restore edilen eski marangozhanesinde düzenlenen etkinliğe katılan kadınlara gül dağıtılırken, vefa örneği göstererek bin bir zorlukla annelik görevini yerine getiren 8 anneye de plaket verildi.

Ulucanlar Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen yemekli programa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit de katıldı. Bakan ve milletvekili eşlerinin bulunduğu etkinliğe AK Partili kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Tiryaki’ye teşekkür

Yemek öncesi bir konuşma yapan Başkan Tiryaki, “Kaderde bu mekanları kültür mekanlarına dönüştürmek de varmış…” diyerek, Ulucanlar Cezaevi'nin geçmişte nasıl bir durumda olduğunu şimdi ise nasıl bir hizmet için kullanıldığını hatırlattı ve tüm annelerin “Anneler Günü”nü kutladı.

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit ise, salondaki kadınlara seslenerek, “Ortak noktamız kadın olmak, anne olmak ve bir annenin evladı olmak… Bugün burada Anneler Günü vesilesiyle toplandık.” dedi ve kendilerini bu özel mekanda ağırlayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye teşekkür etti.

Engel tanımayan annelere plaket verildi

Programın sonunda, engel tanımayan anneler olarak anons edilen 8 anneye plaket verildi. Plaket verilenler arasında Diyarbakır'daki dershane önünde patlayan bomba sonucu çocuğunu kaybeden AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat da yer aldı. Ayrıca Engelliler Dünya Şampiyonası'nda Dünya 3'üncüsü olan Münevver Yılmaz'ın annesi Hanife Yılmaz'a da ödül verildi.

Annesi tarafından terk edilen Duygu bebekle yolları kesişen, daha sonra engelli olduğunu öğrendiği halde onu terk etmeyen ve sahiplenen Ayşe Çetin de AK Partili kadınlar tarafından plaket verilerek ödüllendirildi.

12 yaşında yapılan yanlış iğne sonucu belinden aşağısı felç olan ve Londra Paralimpik Olimpiyatları’nda halter dalında madalya kazanan Nazmiye Muslu’nun annesi Sıdıka Muslu ile eşini 6 ay önce kaybederek 6 çocukla dul kalan fiziksel engelli Dilber Örüker de yine plaket alan isimler arasında yer aldı.

Şehit maaşıyla okul yaptıran “Eşe Ana” da unutulmadı

15 yıl önce Hakkari Yüksekova'da şehit düşen Mustafa Eğerci'nin, kendisine bağlanan şehit maaşının kuruşuna bile dokunmayan ve biriken 250 bin lirayla okul yaptıran annesi Eşe Eğerci de Anneler Günü vesilesiyle plaket aldı.

İki yaşındayken geçirdiği çocuk felci sebebiyle tekerlekli sandalyeye bağlı kalan ve badminton da milli takıma kadar girerek 2012 yılında Avrupa Şampiyonası'nda 2’nci olan Emine Seçkin'e de plaket verildi.

Bir engelsiz anne de Altındağ’dan…

AK Partili kadınlar tarafından seçilen bir engelsiz anne de, Altındağ Karacaören’de yaşayan Gönül Zengin oldu. Genç yaşta eşini kaybeden ve zihinsel engelli iki kızını özel eğitim kurslarına götürebilmek için evlere temizliğe giden 59 yaşındaki Gönül Zengin de yine alkışlar arasında ödülünü aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altındağ, Belediye, Başkanı, Veysel, Tiryaki, AK, Parti, Kadın, Kolları, Genel,
Yorumlar
Haber Yazılımı