Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 23:54
 
Ulus Hali'nde Gıda Denetimi Yapıldı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İl Tarım, İlçe Tarım, Ticaret İl Müdürlüğü ve Emniyet birimleri ile birlikte Ulus Hali’nde bulunan işletmelerde gıda denetimi yaptı.
Güncel Haberi
Ulus Hali'nde Gıda Denetimi Yapıldı

Başkentlilerin taze gıda, tavuk, balık, sakatat, sebze, meyve ve aktar ürünlerini yoğunlukla satın aldığı Ankara Ulus Hali’nde sağlıklı, güvenilir ve hijyenik gıda tüketebilmesi için ekipler, şikayetleri de dikkate alarak titiz bir denetim gerçekleştirdi.

 

DÜZENLİ KONTROLLER DEVAM EDECEK

Düzenli kontrollerine devam eden ekipler, balık reyonlarının yanı sıra sakatat ve kasap dükkanlarını da kontrol ederek; hijyen ve etiket kontrolü yaptı. Özellikle gıdaların son kullanma tarihi ile ruhsat başta olmak üzere zorunlu belgeleri tek tek inceleyen Zabıta ekipleri, işyeri sahiplerine yer işgali, çöp ve diğer atıkları konusunda gerekli uyarılarda bulundular.

 

BALIK BOYLARINA DA İNCELEME

Ulus Hali’nde bulunan iş yerlerinin soğuk hava depolarında muhafaza edilen ürünleri de kontrol eden ekipler, balık boylarının ölçümlerine kadar titiz bir inceleme yaparak, denetimlerini sonlandırdı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ulus, Hali'nde, Gıda, Denetimi, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı