Haber Detayı
29 Temmuz 2017 - Cumartesi 12:23
 
Uluslararası Film Festivali'nde Sincan Birinci Oldu
Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen Çekmeköy Uluslararası Film Festivali’nde ödüller Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu.
Sincan Haberi
Uluslararası Film Festivali'nde Sincan Birinci Oldu

“İhanet ve Direniş” temasının işlendiği yarışmada Türkiye’den ve yurtdışından toplam 96 film değerlendirmeye girdi. Sincan Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu da bu yarışmada elde ettiği dereceyle Sincan’ın yüzünü güldürdü.  Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu Müdür Yardımcısı Caner Menemencioğlu’nun yazıp yönettiği “Hüma” isimli film rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Hüma filminde 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşadıklarını filme yansıtan Menemencioğlu jüriden de büyük övgü topladı.

Çekmeköy Uluslararası Kısa Film yarışmasında Sincan’ı gururla temsil eden Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu bu başarılarını Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile paylaştı. Ankara’ya döner dönmez Sincan Belediyesini ziyaret eden Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu Müdür Yardımcısı Caner Menemencioğlu eğitim ve sanata verdiği desteklerinden dolayı Başkan Tuna’ya teşekkür etti. Kültürel değerlerin aktarılması ve sanata verdiği önemle tanınan Başkan Tuna da Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu’nu tebrik edip başarılarının devamını diledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Uluslararası, Film, Festivali'nde, Sincan, Birinci, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı