Haber Detayı
13 Ekim 2014 - Pazartesi 10:28
 
Ümitköy'de Sevgin Esen Özel Huzurevi Açılışı Yapıldı
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yeni Ankara Sevgin Esen Özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nin açılışını yaptı.
Yenimahalle Haberi
Ümitköy'de Sevgin Esen Özel Huzurevi Açılışı Yapıldı

Ümitköy’de dualarla hizmete sunulan huzurevinin açılışına MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, CHP 22. Dönem Afyon Milletvekili Halil Ünlütepe, Egem Platformu Dönem Başkanı Nuri Uygun ve çok sayıda davetli katıldı.

Günümüzde huzurevlerine daha çok ihtiyaç var

Huzurevlerinin yaşlıların ölümünü beklediği yerler değil, yaşama yeniden başladıkları, yaşama sevgi kattıkları yerler olması gerektiğine vurgu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Eskiden evlatlar ana-babalarına sahip çıkarlardı. Şimdilerde maalesef yaşam koşulları dolayısıyla evlatlar bir tarafta, ebeveynler bir tarafta. Bu nedenle vatandaşlarımıza yaşlılığında bakım verecek bu gibi işletmelere yaşam koşulları nedeniyle her geçen gün daha fazla ihtiyaç doğuyor” diye konuştu.

Hissettikler yaşı yaşatacağız

İşletmenin kurucularından Emekli Sağlık Astsubayı Abdil Göktepe de, “Merkezimiz klasik anlamda bir yaşlı bakım evi ya da huzur evi değildir. Biz insanlara hissettikleri yaşı yaşatmayı amaçlıyoruz. Bizim evimiz bir mutluluk evidir. Merkezimize konuk olacak tüm insanlara, geçmişte bıraktıkları tüm güzellikleri ve mutlulukları yaşatacağız. Bu nedenle evimizde konuk olacak insanların, salt gereksinim duyacakları günlük ihtiyaçlarını karşılamakla yetinmeyecek; geçmişteki tüm alışkanlıklarını yaşayabilecekleri ortam yaratacağız” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediye, Başkanı, Fethi, Yaşar, Yeni, Ankara, Sevgin, Esen, Özel,
Yorumlar
Haber Yazılımı