Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 11:30
 
Üniversite Öğrencilerine Eşya Desteği
Çankaya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇAYED) işbirliği ile ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlarda bulunan Belediye, Ankara’da öğrenim gören üniversite öğrencilerine eşya desteği veriyor.
Çankaya Haberi
Üniversite Öğrencilerine Eşya Desteği

Ankara’da öğrenim gören üniversite öğrencilerine desteğini esirgemeyen ÇAYED Yarım Elma, bugüne kadar binlerce öğrenciye ev eşyası sağladı. Yaz aylarında da üniversite öğrencilerinin taleplerini karşılıksız bırakmayarak vatandaşlardan gelen ev eşyalarını öğrencilere ulaştırdı. Öğrenciler, derneğe gelerek ihtiyaçları olan eşyaları seçerek alabiliyor.

 

Bağışçılarla ihtiyacı olanlar arasında köprü oluşturan ÇAYED Yarım Elma, binlerce vatandaşın yardım almasını sağlıyor. 8 bine yakın kayıtlı ihtiyaç sahibi üyesi bulunan ÇAYED Yarım Elma, köy derneklerinden gelen eşya taleplerini de karşılıyor. Dernek ayrıca kayıtlı üyelerine, bağış durumuna göre sırayla gıda desteğinde de bulunuyor.

Köy okullarından ve çeşitli derneklerden gelen kitap taleplerini de karşılayan ÇAYED, anasınıflarına oyuncak, Çankaya Belediyesi Kadın Sığınmaevi’nden ayrılıp yeni bir hayat kuran kadınlara da eşya ve gıda desteği veriyor. Ayrıca evinin su basması veya yangına uğraması sonucu ÇAYED’e başvuran vatandaşlara bağışçılardan gelen yardımlarla ev eşyası temin ediliyor. ÇAYED Yarım Elma, engellilere tekerlekli sandalye, yatağa bağımlı hastalara da hasta yatağı da sağlamaya özen gösteriyor.
 
 

SİZ DE DESTEK OLABİLİRSİNİZ

Bağışçılar aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine gıda ve eşya yardımında bulunan ÇAYED Yarım Elma, vatandaşları ihtiyaç sahiplerine destek vermeye davet ediyor. Hem ihtiyaç sahiplerine hem de bağışçılara seslenen ÇAYED Yarım Elma yetkilileri, vatandaşların 474 00 10 numaralı telefonla kendilerine ulaşmaları halinde, yardım almak isteyenlere yardım götürebileceklerini bağış yapmak isteyenlerin de bağışlarını alabileceklerini belirtiyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Üniversite, Öğrencilerine, Eşya, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı