Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 11:52
 
URL Kısaltma Nasıl Yapılır?
URL kısaltma işlemini L24.im üzerinden yapabilmektesiniz. Sitemize girdiğinizde URL kısaltma işlemi yapmak istediğiniz linki ilgili alana yapıştırıp kısalt butonuna tıkladığınızda, kısaltılmış URL’yi ekranda görebilmektesiniz.
Güncel Haberi
URL Kısaltma Nasıl Yapılır?

URL kısaltma işlemini L24.im üzerinden yapabilmektesiniz. Sitemize girdiğinizde URL kısaltma işlemi yapmak istediğiniz linki ilgili alana yapıştırıp kısalt butonuna tıkladığınızda, kısaltılmış URL’yi ekranda görebilmektesiniz. Ücretli ve ücretsiz URL kısaltma planlarımız bulunmaktadır. Link arama özelliğimiz sayesinde linkleriniz arasında aramalar yaparak linklerinizi yönetebilmeniz mümkün olmaktadır. Popüler link kısaltma servislerinden biri olarak kullanım açısından oldukça kolaylık sağlamaktayız. URL kısaltma hizmeti ile web sitenizin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralara çıkabilmesini ve linkinizin daha fazla tıklanma almasını sağlamaktayız.

 

URL Kısaltmanın Önemi

Kısaltma işlemi yapılmış URL, ilgili web sayfasına yönlendirme yapılmasını sağlayan bir ek adres olarak da görülebilmektedir. Orijinal linkin uzunluğunun 15 karaktere kadar düşebilmesini sağlayan bir hizmettir. Twitter gibi karakter sınırlaması koymuş olan sosyal medya platformlarında, URL kısaltmasının faydası görülebilmektedir. Link kısaltma yapılması ile yapılmamasının sonuçları kıyaslandığında; URL kısaltma işleminin yapılmasının 39 daha fazla tıklanma alınmasını sağladığı yapılan araştırmalara göre bilinen bir sonuçtur. URL yapısının kısaltılması için kullanılabilecek popüler ve kullanışlı bir link kısaltma servisi olmaktayız. Sadece kısaltılacak olan URL’nin kopyalanması ve ilgili alana yapıştırılması, linkin kısaltılabilmesi için yeterli olmaktadır.

 

İdeal URL’nin Oluşturulması

İdeal URL yapısı oluşturulduğunda, arama motorlarında çok daha üst sıralara çıkabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca URL’nin içerisinde web sitesi ile alakalı bir anahtar kelime olursa, bu da sıralamada avantaj sağlamaktadır. SEO kriterlerine göre ideal URL yapısının özellikleri ise şöyledir:

  • Kısa ve net olmasının yanı sıra kolay hatırlanabilecek bir yapıda olması gerekmektedir.
  • Web sitesinde sunulan hizmete, satılan ürünlere ve içeriklere uygun olmalıdır.
  • Dil kurallarına uygun bir URL tercih edilmelidir.
  • Kültürel farklılıklar göz önünde bulundurularak URL’de kullanılan kelimelerin anlamlarına dikkat edilmelidir.
  • Telif hakkına giren marka isimlerinin URL’de tercih edilmemesi gerekmektedir.
  • Hem güven veren hem de hizmeti kapsayan bir domain uzantısı tercih edilmelidir.

URL yapısının yalın ve tire ile ayrılmamış olması gerekmektedir. Link 24 olarak URL’nin en kısa ve ideal yapısına ulaşmasını sağlayan bir servis olmaktayız.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: URL, Kısaltma, Nasıl, Yapılır?,
Yorumlar
Haber Yazılımı