Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 00:10
 
Uzunboy, CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı Adaylığını Açıkladı
25 Kasım Cumartesi günü yapılacak olan CHP Etimesgut İlçe Kongresi’nde, Aytek Uzunboy İlçe Başkan Adayı olduğunu açıkladı.
Etimesgut Haberi
Uzunboy, CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı Adaylığını Açıkladı

   CHP Etimesgut İlçe Kongresi’nde İlçe Başkanlığı yarışında 2 aday yarışacak. Mevcut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz’ın dışında Aytek Uzunboy’da ‘Değişim zaman, Geliyoruz..’ sloganıyla İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. İlçe Başkanlığı Binası’nda düzenlediği adaylık açıklaması toplantısında bir konuşma yapan Uzunboy, gençliğin sesi ve değişimin öncüsü olarak aday olduğunu ve herkesle beraber Etimesgut’ta tarih yazmak istediklerini, 1990 yılından bu yana alınamayan Etimesgut Belediyesi’ni hep birlikte partinin tüm üye potansiyelini kullanarak yapacaklarını belirtti.
   Uzunboy, adaylık süreciyle ilgili olarak şunları söyledi:


   ADAYLIK SÜRECİ
   “Adaylık süreci için de çok önemli şu noktayı belirtmek isterim. Bu süreci hep beraber örnek bir sürece çevirmeye çalıştık. Daha fazla beraber düşünen arkadaşlarla iştişarenin beraber değerlendirmenin ötesinde her kararımızı açık, kolektif ve demokratik süreçlerle işletmeye çalıştık. Bu anlamda geliştireceğimiz yönlerimiz elbette vardır, ama net bir şey söylemek gerekirse böylesi bir süreç bu partinin siyasal süreçlerine iç mekanizmalarına da ciddi bir katkıdır. Bu katkı 'benim' değil, benim de içinde olduğum 'biz'in katkısı...Bunu da yaygınlaştırmak istiyoruz. Demin nasıl sizlere CHP'mizin tarihsel büyük değerine hassas bir sorumluluk bilinciyle görev için talep olduğumuzu bildirirken, aynı zamanda ilçe başkanlığı sürecini ortaya çıkartan 'demokratik anlayışa' ve ilişkilere karşı da kendimi sorumlu hissedeceğim. Bu sorumluluk sadece daha fazla beraber düşündüğümüz insanlara sorumluluk da değil, bir demokrasi kültürü sorumluluğu...Bu anlayışı biz bu partide geliştirmek istiyoruz. Bu parti yeni enerjileri bünyesine alacaksa, siyaset kavramını da aşağıdan yukarıya bir bilinçle gözden geçirmek durumunda. Kadınların, gençlerin, partide söz bulamayan, klasik 'siyaset' kanallarında yeterince kendini ifade edemeyenlerin enerjilerini ortaya çıkarmak için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum...”

   Aytek Uzunboy, konuşmasının devamında, “Emin olun bu partinin bu örgütünde, beşeri hazinesinde Etimesgut'u 2 defa ayağa kaldıracak potansiyel var.  Evet önce biz 6000 üyemizi ayağa kaldıralım... Buna da mecburuz, sadece belediye için de değil temel değerimiz Cumhuriyet'imiz için, umudu biz yaratacağız. Bu parti Kuvayi Milliye temelli, işin içinden çıkamadığımızda bunu düşünelim. Kuvayi Milliye ruhunu çağa da uydururuz, bunu yapabiliriz...Bu ruhu kolektif düşünerek oluşturacağız” dedi.


   TEŞEKKÜR ETTİ ve DESTEK İSTEDİ
   Aytek Uzunboy, adaylık açıklaması esnasında tüm partililere ve delegelere seslenerek “Öncelikle buraya geldiğiniz için teşekkürler. Bu toplantı, her şeyden önce 'umut' olsun, enerji olsun. Hayır, sadece benim adaylığım hakkında bir enerji değil, salondan ayrıldığımızda bir kademe daha moralli olalım. Biz güçlü ve umtlu olacağız ki, umut saçacağız...Son bir noktayı belirtmek isterim. Bir konuda yine bir söz vermek istiyorum. Partide kimi zamanlar işittiğimiz yıpratıcı, toplama zarar verici, yapıcı olmayan muhalefet vb. pozisyonlar bizlere/bana uygun değildir. Kongrede ayrı pozisyonlarda olabiliriz, zenginliğimizdir, ama sonunda sımsıkı beraberlikle çıkarız. Sayın Ayhan Yılmaz başkan, ben veya başka bir arkadaşımız, kim bu sorumluluğu alırsa Türkiye'nin gerçeğini bilerek daha motive olarak partimize hizmet edeceğiz. Bunun yolu yok, bunun sözünü de vereyim. Gün parti içi tartışmalarla yıpranma değil, projelerimizle yaklaşımlarımızla zenginliği yaratma zamanı. Görev bize verilirse en iyisini organize etmeye çalışacağız. Verilmezse önerilerimizi daha güçlü bir toplam yapı için görev alan kadroya sunacağız, bir nefer olarak koşturacağız” açıklamasında bulundu.

Görüntünün olası içeriği: 24 kişi, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Uzunboy,, CHP, Etimesgut, İlçe, Başkanlığı, Adaylığını, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı