Haber Detayı
14 Mayıs 2013 - Salı 20:49
 
Veysel Tiryaki, Çalışmaları Yerinde İnceliyor
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri ve belediye personelleri ile birlikte şantiyeleri gezdi.
Altındağ Haberi
Veysel Tiryaki, Çalışmaları Yerinde İnceliyor

Altındağ’ın çehresini değiştiren tesislerin inşaatlarıyla yakından ilgilenen ve sık sık çalışmaları yerinde inceleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri ve belediye personelleri ile birlikte şantiyeleri gezdi.

 

2013 yılı yatırımlarına hız kesmeden devam eden Başkan Tiryaki, Peçenek Mahallesi’ne yapılan Mesire Yeri, Beşikkaya Mahallesi’ne yapılan Köy Park Açık Hava Müzesi, Ulubey Mahallesi’ne yapılan park, Ali Ersoy Mahallesi’ne yapılan iki adet yüzme havuzu, Çinçin’e yapılan Kültür Sarayı, Karapürçek’e yapılan Kurban Kesim Alanı ve cami inşaatını gezdi, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

“Altındağ yatırımlar ile değişmeye devam edecek”

 

Altındağ Belediyesi olarak kaynakları verimli kullandıklarını ve bütçenin yarısını yatırıma harcadıklarını belirten Tiryaki, “Altındağ bu yatırımlar sayesinde değişiyor ve değişmeye devam edecek. Şu anda 20’den fazla şantiyemiz var. Bunların tamamını 2013 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

Mesire Yeri piknikçilerin yeni adresi…

 

İlk önce Mesire Yeri’ni gezen Başkan Tiryaki, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Parkın, 400 dönüm büyüklüğünde olduğunu ve piknik yapmak isteyen Ankaralıların buraya akın edeceğini dile getiren Başkan Tiryaki, Mesire Yeri’nin Haziran başında açılacağını belirtti.

 

Kurban Kesim alanı, Kurban Bayramı’na hazır…

 

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin bir sonraki durağı Kurban Kesim Alanı oldu. Türkiye’nin en büyük ve en modern Kurban Kesim Alanı’nı inşa ettiklerini aktaran Veysel Tiryaki, ilk etabın geçen yıl bitirildiğini, ikinci etabın inşaatının ise çok hızlı devam ettiğini, Kurban Kesim alanınıKurban Bayramı’na yetiştirmek için özveri ile çalıştıklarını aktardı.

 

Köy Park Projesi 2013’te bitirilecek

 

Altındağ’a yapılan bir cami inşaatını da gezen Başkan Veysel Tiryaki’nin bir sonraki durağı ise Ulubey Mahallesi’ne yapılan park inşaatı oldu. Daha sonra Beşikkaya Mahallesi’ne yapılan Köy Park Açık Hava Müzesi inşaatına geçen Veysel Tiryaki, 400 dönüm üzerine kurulan Köy Park projesinin Türkiye’de bir ilk olduğunu vurgulayarak, Köy Park Projesi’ni 2013 yılı sonunda kadar tamamlamak için hızla çalıştıklarını dile getirdi.

 

Ali Ersoy Mahallesi’ne iki adet yüzme havuzu yapılıyor

 

Daha sonra Ali Ersoy Mahallesi’nde inşaatı devam eden yüzme havuzu şantiyesini gezen Başkan Tiryaki, tesisin 10 bin metrelik bir alanda gerçekleştirildiğini, büyük bir spor kompleksinde bulunması gereken her tür niteliğe sahip olduğunu söyledi. Tesisin içinde iki adet yüzme havuzu, iki adet fitness salonu, 2 adet hamam, jakuzi, sauna ve özel dinlenme odalarının bulunduğunu belirten Başkan Tiryaki, yüzme havuzunun da 2013 yılı sonuna kadar bitirileceğini aktardı.

 

Çinçin’e dev kültür sarayı

 

Son olarak Çinçin’de yapımı devam eden Kültür Sarayı’nı da gezen Başkan Tiryaki, inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı. 6000 m2 kapalı alanı bulunan tesiste, 1500 kişilik çok amaçlı bir salon bulunduğunu söyleyen Veysel Tiryaki, düğün organizasyonları dışında farklı toplantı ve etkinlikler için de kullanılacak olan merkezin, yeşil alanı ile de bölgeye ferahlık sağlayacağını açıkladı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altındağ, Belediye, Başkanı, Veysel, Tiryaki, Başkan, yardımcıları, birim, müdür
Yorumlar
Haber Yazılımı