Haber Detayı
12 Mayıs 2013 - Pazar 14:49
 
Veysel Tiryaki Kendi Elleriyle Simit Dağıttı
Her fırsatta halkla bir araya gelen, onların dertlerini dinleyen ve çözümler sunan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Güneşevler Mahallesi’ndeki üç yeni tesisin açılış töreninde de çevresini saran vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.
Altındağ Haberi
Veysel Tiryaki Kendi Elleriyle Simit Dağıttı

Başkan Tiryaki, törenden ayrılırken karşılaştığı simitçi kadının tezgâhındaki tüm simitleri de satın aldı.  Ailesine maddi destek vermek için simit satan ve aynı zamanda Altındağ Belediyesi Sakarya Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyesi olan Ayşegül Toker’in elindeki kasalarda bulunan tüm simidi satın alan Başkan Tiryaki, simitleri kendi elleriyle vatandaşlara dağıttı.

Yaşadığı bu olaydan dolayı şaşırdığını ifade eden Ayşegül Toker, “Normalde Kurtuluş Parkı civarında satıyorum. Bugün açılış var diye buraya geldim ama hiç satış yapamamıştım. Ben bu ağır kasalarla eve nasıl gideceğim diye düşünürken, Başkan Tiryaki geldi bütün simitleri satın aldı. Allah razı olsun.” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

Başkan Tiryaki’nin “Bir isteğin var mı?” sorusuna “Beni Ulucanlar Caddesi’ne kadar bıraktırabilirseniz başka bir şey istemem.” diye cevap veren Ayşegül hanım, Belediye’nin bir aracı ile evine kadar bırakıldı.

Başkan Tiryaki gözlemeci Şerife Hanım’ı da kırmadı

Arabaya binip tören yerinden ayrılacağı sırada, Cemre Parkı içerisindeki küçük dükkanda gözleme yapıp satan Şerife Özviran da, Başkan’ın yanına yanaşarak bir ricada bulundu.  Veysel Tiryaki’yi parka davet eden ve gözleme ikram etmek istediğini belirten Şerife Özviran’ın ısrarlı teklifini kırmayan Başkan Tiryaki, rotasını değiştirdi ve Cemre Parkı’na giderek burada vatandaşlarla birlikte gözleme yiyip çay içti.

Kendisine ait küçük dükkandan kazandığı parayla üç çocuk okuttuğunu söyleyen Şerife hanıma konuk olan Başkan Tiryaki, Şerife hanıma, ekmek teknesinin ihtiyaçlarını sordu ve beraberindekilere dükkandaki sıkıntıların çözülmesi için talimat verdi.  Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği Veysel Tiryaki, onlarla bol bol fotoğraf çektirerek sohbet etti.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Her, fırsatta, halkla, bir, araya, gelen, onların, dertlerini, dinleyen, çözümle
Yorumlar
Haber Yazılımı