Haber Detayı
14 Mart 2017 - Salı 21:20
 
Yalçın Akdoğan Sincan'ı Ziyaret Etti
Ak Parti Sincan İlçe Teşkilatının düzenlemiş olduğu ve Yalçın Akdoğan’ın katıldığı Sandık Yönetim Kurulu Eğitim toplantısı Sincan Kültür Evinde gerçekleştirildi. Akdoğan, Sincan ilçe Teşkilatı ve Sandık Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
Sincan Haberi
Yalçın Akdoğan Sincan'ı Ziyaret Etti

Sandık Yönetim Kurulları hakkında bilgilendirmenin yapıldığı toplantıya Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç katıldı.

Açılış konuşmasını Mustafa Tuna;16 Nisan halk oylamasının ne ifade ettiğini anlattı. Tuna; Cumhurbaşkanlığı Sistemini; belediyecilik sisteminden örnekler vererek,Referandumun çok önemli olduğunu ifade etti.

FATİH OMAÇ: Sözlerine anayasa değişikliği için kısa bir süre kaldığını hatırlatarak başlayan Fatih Omaç; “Oy kullanacak herkesin bilmesi gerek.” diyerek bu yeni sistem neler getiriyor, neler götürüyor bunları hepimizin anlatması gerek dedi. Sandık Yönetim Kurulu üyelerine hitap ederek; üstlendikleri görevin öneminden bahsetti. Toplantının vekilimiz Yalçın Akdoğan’ın tecrübelerinden de dinleyerek faydalı olacağını ifade etti.

YALÇIN AKDOĞAN: Mevcut sistemin olumsuzluklarına atıf yaparak sözlerine başlayan Akdoğan sistemin önceleri yürümediğini, Ak Parti’yle, Recep Tayyip Erdoğan sayesinde yürüdüğünü belirtti. Halk sizi ne kadar seviyorsa o kadar güçlüsünüz diyerek “Kanunla, anayasayla kimse size güç veremez.” Dedi. Pek çok liderin de darbe gördüğünü ancak geri püskürtemediğini hatırlattıktan sonra “15 Temmuz’da Recep Tayyip Erdoğan büyük oyunu bozdu, vatandaşım sokağa çıkın dediğinde yetkisine dayanarak mı istedi bunu?” diye sordu. Sorusunu bu kanunla verilecek yetkiyle olmaz diyerek yanıtladıktan sonra bu milletin sevdasıyla, gönül bağıyla olur ancak diyerek Cumhurbaşkanının şu anki siyasi gücünü belirttikten sonra “ Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan seviliyor, güç budur.” Diyerek kimse kanunla milletin sevgisinden bunun üstünde bir güç veremez diye ifade etti.

Konuşmasına vesayet düzenine eleştiri yaparak devem eden Akdoğan “Böyle demokrasi olmaz.” Dedi. 15 Temmuz’da aziz milletimiz oyunu bozdu, millet virgülü koydu, şimdi o süreci tamamlamak için nokta koymak gerekiyor diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı, bürokrasi ve ordu bunlar vesayet düzeninin aktörleriydi diyerek “Şimdi Cumhurbaşkanlığı makamını vesayet enstrümanı olmaktan çıkarıyoruz.” Dedi.

Son olarak “Seçim sandıkta kazanılır.” Diyerek sandık görevlilerine hitap etti. Dışarıdaki çalışmaların son olarak seçimin biteceği yerde sandıkta sonuçlanacağını belirtti. Seçim aynı zamanda 1 oyla kazanılır, herkesin oyu kıymetli, oylarınıza sahip çıkın dedi. Konuşmasına 16 Nisan’da vatandaşımız birlik olarak gerekeni yapacaktır, anayasa değişikliğinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek son verdi.

Toplantının sonunda Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Omaç’ın Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan’a tablo takdimiyle sona erdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yalçın, Akdoğan, Sincan'ı, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı