Haber Detayı
01 Ağustos 2021 - Pazar 20:56
 
Yangınzedelere Mamak'tan Mobilize Yardım
Mamak Belediyesi, Manavgat ‘a yardım için belediye ekiplerini seferber etti. Yangında evleri zarar gören vatandaşlara bir nebze destek olmak, vatandaşların yemek ihtiyacını karşılamak için Manavgat’a giden Mobil Mutfak Aracı çorba ikramına devam ediyor.
Mamak Haberi
Yangınzedelere Mamak'tan Mobilize Yardım

Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerinde bulunan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “İçimiz yandı, yüreğimiz yandı, ormanlarımız yandı, evlerimiz yandı. Ülke olarak çok dertliyiz ve kederliyiz. Ama devlet ve millet iş birliğiyle inşallah birçok konuyu aştığımız gibi bunu da aşacağımıza inanıyorum. Yemek konusunda yangınzedelerin hepsine yardımcı olmaya çalışıyoruz elimizden geldiğince. Çıkan yangınlar ciğerimizi yaktı. Hep birlikte yaraları sarmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız"dedi.

 

Dayanışma Örneği

Gündoğmuş Anadolu Lisesi ve Çok Programlı Lisesi’nde misafir edilen yangınzedelere, Mamak Belediyesi’nin lise bahçesine konuşlandırdığı mobil ikram aracı ile sıcak aş desteğinde bulunuluyor.  Dev kazanlarda ve hijyenik koşullarda pişirilen sıcak çorba ve yemeklerde insan sağlığı ön planda tutularak, yangında evleri yanan vatandaşlara ikram ediliyor. Mamak Belediyesi, mobil mutfak aracının yanı sıra iki su tankerini de bölgeye gönderdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yangınzedelere, Mamak'tan, Mobilize, Yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı