Haber Detayı
11 Şubat 2015 - Çarşamba 22:59
 
Yaşamkentliler Çizdi, Çankaya Belediyesi Yapacak
HİZMET VE PROJE ÜRETİRKEN MERKEZE VATANDAŞIN FİKRİNİ KOYAN ÇANKAYA BELEDİYESİ, TÜRKİYE’DE BİR İLKİ HAYATA GEÇİRDİ.
Çankaya Haberi
Yaşamkentliler Çizdi, Çankaya Belediyesi Yapacak

Katılımcı belediyecilik ve vatandaş odaklı hizmeti her projesinin odağına koyan Çankaya Belediyesi, Yaşamkent’te hayata geçirdiği uygulama ile Türkiye’de bir ilke imza attı. Bölgedeki 16 bin metrekarelik arsanın nasıl değerlendirileceğine ilişkin mahalle sakinleriyle görüşen Çankaya Belediyesi, Yaşamkentlilerin isteği ve önerileri doğrultusunda bir park yapacak. Parkın çalışmaları kışın sona ermesiyle başlayacak. 

Çankaya Belediyesi’ni katılımcı belediyecilik anlayışıyla yöneteceğini dile getiren Başkan Alper Taşdelen, “Ben yaptım oldu anlayışı Çankaya’da hayat bulmayacak bir anlayıştır. Çankayalı mahallesinde nasıl bir park istiyorsa, sokağındaki sorunun nasıl giderilmesini istiyorsa belediye çalışmasını o yönde yapacak” dedi.

YAŞAMKENT’E MİNİ KORULUK

Yaşamkent’te 15 sitenin bulunduğu bölgede 840 haneye hizmet verecek olan parkın şekillenmesi aşamasında Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç ve ekibi sık sık bölgeyi ziyaret ederek, vatandaşlarla iletişime geçti. Karşılıklı görüş alışverişi şeklinde geçen toplantılar sonrasında yeşili ve ağacı bol, meydanı, koşu pisti, 2 kondüsyon pisti ve basketbol sahası olan bir park inşa edilmesine karar verildi. Park içerisinde yaklaşık bin ağaç ve 3 bin 500 çalı grubu dikilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: HİZMET, PROJE, ÜRETİRKEN, MERKEZE, VATANDAŞIN, FİKRİNİ, KOYAN, ÇANKAYA, BELEDİYE
Yorumlar
Haber Yazılımı