Haber Detayı
04 Ağustos 2017 - Cuma 11:58
 
Yaz Tatili, Altındağ'da Daha Eğlenceli
10 yıldır her yaz döneminde çocuklar ve gençler için “Yaz Okulları” açan Altındağ Belediyesi, bu yıl da farklı kurs ve derslerle Altındağlı gençlere rehberlik ediyor.
Altındağ Haberi
Yaz Tatili, Altındağ'da Daha Eğlenceli

Altındağlı çocuklar ve gençler, yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendiriyor. Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri Yaz Okulları’nda çocuklar ve gençler matematiksel zekayı ve beyin fonksiyonlarını geliştiren, fiziksel aktivitelerin temelini oluşturan ritim dersleri alıyor.

Teknolojinin de gelişmesiyle yeni neslin hareketsiz yaşam tarzına alıştığını vurgulayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Yoğun ders programlarının da etkisiyle kapalı alanlarda vakit geçiren çocuklarımız ve gençlerimiz eskisi gibi koşmuyor, yürümüyor, spor yapmıyor. Bu da obezite gibi sağlık problemlerine ve genç yaşlarda sosyalleşme sorununa neden oluyor. Bize küçük yaşlarda öğretilen el vurma gibi en basit fiziksel hareketler ritimle yapılır. Ritim tutmak aynı zamanda sanatsal bir aktivitedir. Bebeklikten yaşlılığa kadar hayatımızın her anında ritim tutarız. Yaz Okullarımızı geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin ruhsal, fiziksel ve sosyal açılardan gelişmelerine katkı sağlayacak şekilde programlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yaz, Tatili,, Altındağ'da, Daha, Eğlenceli,
Yorumlar
Haber Yazılımı