Haber Detayı
24 Ekim 2017 - Salı 20:53
 
Yenibatı Aile Sağlığı Merkezi Açılışı Gerçekleştirildi
Yenimahalle Belediyesi tarafından Yenibatı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi açıldı.
Yenimahalle Haberi
Yenibatı Aile Sağlığı Merkezi Açılışı Gerçekleştirildi

200 metrekare alan üzerine inşa edilen aile sağlığı merkezinin açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar başta olmak üzere Kırıkkale Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, Kırıkkale Vali Yardımcısı Osman Akbaş, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve Yönetimi, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, Yenimahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Şimşek, muhtarlar ve çok sayıda mahalleli katıldı.

“Mahallemizin en büyük sorunlarından birisi sağlık ocağıydı”

Tören Yenibatı Mahalle Muhtarı Fatma Bal’ın Başkan Yaşar’a teşekkür konuşmasıyla başladı.

Bal, “Ben 17 yıldır burada yaşıyorum, mahallemizin en büyük sorunlarından birisi sağlık ocağıydı. Çünkü mahallemizde çok sayıda emekli var ve onların da gelir durumu ortada, böyle olunca uzun yıllar biz bu sıkıntıyı yaşadık. Ancak muhtar olduktan sonra sıkıntımızı Başkan Fethi Yaşar’a anlattım, kendisi de onay alındığı takdirde sağlık ocağı yapacağını söyledi ve her zaman olduğu gibi verdiği sözü en kısa sürede gerçekleştirdi. Kendisine mahallem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Bugüne kadar 36 sağlık ocağı yaptık“

İlçenin her noktasına eşit hizmet götürdüklerini ifade eden Yaşar da “Belediye olarak sadece kendi yetki alanımızda olan işlerimizi değil, sağlık ve eğitim alanında da gücümüz ölçüsünde çalışmalar yapıyoruz. Yenimahalle’nin her noktasına eşit hizmet götürmeye gayret ediyoruz. Yerel hizmet anlayışımızın gereği olarak yürüme mesafesinde vatandaşlarımızı sağlık hizmetiyle buluşturuyoruz. Yenimahalle Belediyesi olarak bugüne kadar 36 sağlık ocağı yaptık. Bu bizim görevimiz değil genel idarenin göreviydi. Ama biz diğer kurumlarla uyum içinde çalışıyoruz. Sizlerin mağdur olmaması için görevimiz olmadığı halde camilere de, okullara da, cem evlerine de sahip çıkıyoruz. Çünkü biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda, eşit yurttaşlığa inanan bir siyasi oluşumdan geliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenibatı, Aile, Sağlığı, Merkezi, Açılışı, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı