Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 00:15
 
Yenilenen Sakarya Caddesi'nin Açılışı Yapıldı
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesi işbirliğinde tamamen yenilenen Sakarya Kent Meydanının açılışı belediye başkanları Mansur Yavaş ve Alper Taşdelen ev sahipliğinde açıldı.
Çankaya Haberi
Yenilenen Sakarya Caddesi'nin Açılışı Yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesi işbirliğinde tamamen yenilenen Sakarya Kent Meydanının açılışı belediye başkanları Mansur Yavaş ve Alper Taşdelen ev sahipliğinde açıldı.

Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından 25 yıl sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesinin ortak çalışmasıyla yenilenen Sakarya Caddesi’nin açılışında Halk Müziği sanatçısı Onur Akın da türküleriyle Başkentlilere coşkulu bir konser verdi.

 

MANSUR YAVAŞ: “YAPTIĞIMIZ TASARRUFLARLA 100 GÜN İÇERİSİNDE BÜTÇEMİZ 136 MİLYON FAZLA VERDİ”

Ankara’nın şehirlikten çıktığını içinden otoban geçen bir şehre dönüştüğünü söyleyerek konuşmasına başlayan Mansur Yavaş, şunları söyledi: “Şehri yeniden şehir kimliğine getirecek ve özellikle başkent kimliğini ortaya çıkaracak çalışmalara başlamış bulunuyoruz. Göreve gelirken sizlere sormadan hiçbir şey yapmayacağımızı, katılımcı kararlar alacağımızı söyledik, yapacağımız bütün projeleri meslek odaları, üniversiteler ve bizzat orada yaşayan halkla görüşmek suretiyle hayata geçirmeye çalışıyoruz. İkinci olarak şeffaf olacağız, yaptığımız her şeyi herkes görecek demiştik ve Türkiye’de ilk defa ihaleleri canlı yayınlamaya başladık ve artık kapalı kapılar ardında birilerine ihale verme dönemi bitti.”

Belediyedeki israfı ve dağınıklığı da düzeltme çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yavaş, “Hesap vermeye talip oluyoruz demiştik. 100 günlük hesabı halkımızla paylaştık. Yaptığımız tasarrufların sonucunda 100 gün içerisinde bütçemizin 136 milyon lira fazla verdiğini görmüş olduk” diye konuştu.  

 

ALPER TAŞDELEN: “BİZ ÇANKAYA OLARAK 25 YIL BOYUNCA ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN MALUM ZİHNİYETTEN DOLAYI HİZMET ALAMADIK”

Yenilenen Sakarya Caddesi’ne emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “31 Mart’ta her şey çok güzel olacak demiştik. Şimdi bunun ilk meyvesi Ankaramızın merkezi olan Sakarya Caddesi’nde yaptığımız ortak çalışma oldu. Biz Çankaya olarak 25 yıl boyunca Ankara Büyükşehir Belediyesinden malum zihniyetten dolayı hizmet alamadık. Oysaki Çankaya Ankara’nın merkezi, bütün diplomasi burada, devlet kurumları burada, elçilikler burada, buraya hizmet getirmeyerek çağ dışı bir mantık sergilendi. Oysaki herkesten vergi toplanıyor ve her vatandaş hizmet alacak. Belediyelerin parası kimsenin babasının parası değildir. O nedenle belediyede şatafat olmaz, israf olmaz, yolsuzluk olmaz. Halkın parasıyla caka satılmaz” diye konuştu.
 
 

SAKARYA KENT MEYDANI OLDU

Vatandaşların yoğun olarak kullandıkları Sakarya Caddesi’nde mevcut olan 26 ağaca ek 56 yeni ağaç dikildi. Ağaç sayısının 82’ye ulaştığı Sakarya Caddesinde ağaçlandırmanın yanı sıra yeni üç havuz, oturma grupları, granit ve bazalt taş döşeli yeni yaya yolları Başkentlilerin hizmetine sunuldu. Renkli desenli asfalt kaldırımın da yer aldığı bölgede ayrıca engelli rampası da standartlara uygun olarak yeniden düzenlendi.

 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenilenen, Sakarya, Caddesi'nin, Açılışı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı