Haber Detayı
04 Mart 2018 - Pazar 21:13
 
Yenimahalle, 35 Ailenin İmdadına Yetişti
2010 yılından bu yana afet mağdurlarına yardım eden Yenimahalle Belediyesi, yangınzede 35 aileye yardım elini uzattı.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle, 35 Ailenin İmdadına Yetişti

İlçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların yangın, sel gibi afetlerde hasar gören ev ya da iş yerlerinin tadilatını yapan belediye, vatandaşın kötü gününde yanında oluyor.

Hasar gören yapıyı adeta baştan yaratıyorlar

Mağdur ailelerin belediyeye başvurusu sonrası olay yerine giderek rapor tutan yetkililer, hasar tespiti yapıyor.

Hasar tutanağının hazırlanmasının ardından aile bireyleriyle görüşen yetkililer, yapılacak yardımlar hakkında vatandaşlara bilgi vererek, en kısa sürede yapının tadilatlarına başlıyor. Hasar gören yapıyı adeta baştan yaratan Yenimahalle Belediyesi, hasar gören evin ya da işyerinin elektrik-su tesisatını, boyasını, çatısını, ıslak zeminleri ile kapı ve pencerelerin, yeniliyor.

Maddi hasar hallolur, önemli olan can kaybı olmasın”

Vatandaşlarımızın iyi gününde de kötü gününde de her zaman yanındayız diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yangında evleri hasar gören vatandaşlarımızın yuvalarına tekrar kavuşmaları için elimizden geleni yapıyoruz.  Ekiplerimiz kapıdan pencereye, çatıdan tavana kadar her şeyi özenle gerçekleştiriyor. Maddi hasar bir şekilde hallolur, önemli olan can kaybı olmasın. Evleri hasar gören vatandaşlarımız üzülmesin, Yenimahalle Belediyesi olarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle,, 35, Ailenin, İmdadına, Yetişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı