Haber Detayı
04 Ağustos 2017 - Cuma 21:13
 
Yenimahalle Belediye Başkanlarının Adları, Parklara Verildi
2 milyon metrekare yeşil alanıyla Ankara’nın en yeşil ilçesi Yenimahalle’de park sayısı artmaya devam ediyor.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle Belediye Başkanlarının Adları, Parklara Verildi

İlçe genelinde 393 parkla vatandaşlarına açık havada dinlenme ve spor yapma fırsatı sunan belediye ekipleri, 5 yeni parkın da yapımını tamamladı. Parklardan 1’i Aşağı Yahyalar, 1’i Yukarı Yahyalar Mahallesi’nde, 3’ü de Batıkent’te mahalle sakinlerini ağırlayacak.

Belediye Başkanlarının adı parklara verildi

Eylül ayı içerisinde açılışı yapılacak olan parklardan 3’üne Yenimahalle’ye daha önceleri hizmet etmiş olan eski belediye başkanlarının adı verildi.  Yenimahalle’nin ilk Belediye Başkanı Mustafa Vuran’ın adı Turgut Özal Mahallesi’nde, Tuncay Alemdaroğlu ve Ahmet Duyar’ın isimleri de İlkyerleşim Mahallesi’nde yaşayacak.

Kahraman şehitlere vefa

Öte yandan 2016 yılında Mardin'in Nusaybin ilçesinde  şehit olan Piyade Üst Çavuş Adil Yurtoğlu Aşağı Yahyalar’da ve yine aynı yıl Şırnak Cizre’de şehit düşen Polis Özel Harekat Memuru Ayhan Demirel de Yukarı Yahyalar’da  yapımı tamamlanan parklarda yaşatılacak.

Yenimahalle’ye toplamda 32 bin metrekare yeni yeşil alan katan 5 yeni parkta koşu yolları, fitness alanları, çocuk oyun alanları, oturma grupları yer alırken Ahmet Duyar Parkı’nda bunlara ek olarak basketbol sahası ve amfi tiyatro da mevcut.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediye, Başkanlarının, Adları,, Parklara, Verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı