Haber Detayı
24 Ekim 2017 - Salı 20:10
 
Yenimahalle Belediyesi'ne "Sanat Belediyesi Ödülü"
Yenimahalle Belediyesi ile İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin desteklediği, Kardelen Şiir ve Müzik Grubu tarafından düzenlenen “Yaşayan Değerlerimiz Yenimahalle’de” adlı program Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle Belediyesi'ne

Sanatının yanı sıra özel yaşamlarıyla da halka örnek olan sanatçıların onur ödülü aldığı geceye Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Salim Çoruk, Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özaslan ve çok sayıda davetli katıldı.

Giriş bileti yerine kitap

Program öncesi kokteyl de bir araya gelen konuklar, etkinliğe giriş bileti yerine ihtiyacı olan öğrencilere gönderilmek üzere kitap getirdi.

Gece “ODTÜ’lü Ağır Abiler’in” Seymen gösterisi ile başladı. Büyük alkış toplayan gösteride Ağır Abiler onur ödülüne layık görüldü.

“Sağlığında sanatçılarımıza sahip çıkmalıyız”

Birçok kişi ve Kuruluşun ödül aldığı programda Yenimahalle Belediyesi “Sanat Belediyesi” ödülüne İç Anadolu Belediyeler Birliği ise “Sanata Destek Veren Kuruluş” ödülüne layık görüldü.

Ödülü Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır’ın elinden alan Yaşar, sanata ve sanatçıya her zaman sahip çıktıklarını vurguladı ve “Her yerde söylüyorum medeni ülkeler, gelişmiş ülkeler sanata ve sanatçıya değer verir. Artık ülkelerin değerleri sadece ekonomik ve coğrafi değerleriyle değil sanata, kültüre, sanatçıya verdiği değerleriyle ölçülüyor. Hangi görüşten olursak olalım sağlığında sanatçılarımıza sahip çıkmalıyız. Biz bu programı onun için gerçekleştiriyoruz. Yenimahalle Belediyesi olarak kış boyu da sahnelerimizde sanatçılarımızla halkımızı bir araya getireceğiz. Ülkede barışı, sevgiyi ve kardeşliği ancak sanat ve sanatçı yaratabilir. Sanat toplumda sevgi ve kardeşliği pekiştirir. Yenimahalle’nin salonlarında sanatçılarımızı ağırlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi'ne, "Sanat, Belediyesi, Ödülü",
Yorumlar
Haber Yazılımı