Haber Detayı
19 Haziran 2017 - Pazartesi 12:24
 
Yenimahalle'de Babalar Günü Etkinlikleri
Yenimahalle Belediyesi Çevre Şenliği ve Babalar Günü etkinliklerinde çocuklara hem çevre bilinci aşılandı hem de babalar, evlatlarıyla uçurtma uçurarak yeni anılar biriktirdi.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle'de Babalar Günü Etkinlikleri

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliği yaptığı programa CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal ve çok sayıda Yenimahalleli çocuklarıyla birlikte katıldı. Etkinliklerin startını, Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Ritim Grubu yaptı.

Yenimahalle’de temizlik senfonisi

Kimi hafriyatçı, kimi iş makinesi operatörü, kimi ilaçlama ekibinden olan Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 12 personelinin oluşturduğu ritim grubu, şenliğe damgasını vurdu.

Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursu (YENİMEK) ritim eğitmenleri Erhan Demir ve Koray Özer ile aylardır bugüne hazırlanan grup, gösterileriyle mest etti. Enstrüman olarak çöp konteyneri, cam kumbarası, pil kutusu, bitkisel atık yağ bidonu ve çalı süpürgesi kullanan gruba, Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu Roman dansıyla ve yine belediye çatısı altında zihinsel engellilere hizmet veren Özgürleşen Eller Atölyesi üyeleri ise seslendirdikleri İzmir Marşı’yla eşlik etti.

“Babalık, kutsal bir duygu”

Tüm babaların Babalar gününü kutlayan Yaşar, “Babalık kutsal bir duygu, kutsal bir görev. Ama maalesef çoğu baba geçim sıkıntısıyla evlatlarını büyütmeye çalışıyor, evlatlarını iyi şartlarda yetiştirmek, onları okutabilmek için sıkıntı çeken babalarımız var. Yine vatan savunmasında evlatlarını kara toprağa vermiş, şehit babalarımız var. Ama bu acıları aşacağız. Hep beraber, birlik, kardeşlik içinde güzel günler göreceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle'de, Babalar, Günü, Etkinlikleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı