Haber Detayı
04 Temmuz 2017 - Salı 11:25
 
Yenimahalle-Demetevler'de Suriyeli Gerginliği
Yenimahalle ilçesine bağlı Demetevler semtinde akşam saatlerinde Suriyelilere yönelik linç girişimi yaşandı. Sokağa çıkanlar Suriyeli sığınmacıları hedef alan sloganlar atarken, bazı işyerlerine hasar verildi.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle-Demetevler'de Suriyeli Gerginliği

Ankara Valisi Ercan Topaca, Demetevler'de meydana gelen mültecilerle mahalle sakinlerinin kavgası hakkında, "Sosyal medyada dedikodu şeklinde, çok abartılı şeyler dolaşıyor, çok sayıda yaralı olduğu şeklinde, böyle bir şey yok. 1 kişi hafif yaralı şuanda hastanede tedavisi yapılıyor. Kısa sürede taburcu edilecek" dedi.

Ankara Valisi Ercan Topaca, Yenimahalle ilçesinde mültecilerle mahalle sakinleri arasında yaşanan kavganın ardından bölgeye giderek olay yerinde incelemelerde bulundu. Topaca, yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

Meydana gelen olayın parktaki gençler arasında meydana gelen basit bir kavgadan kaynaklandığının altını Çizen Topaca, "Ciddi bir olay yok, öncelikle onu ifade edeyim. Basit bir kavga meydana gelmiş, parkta gençler arasında. Sosyal medyada dedikodu şeklinde, çok abartılı şeyler dolaşıyor, çok sayıda yaralı olduğu şeklinde, böyle bir şey yok. 1 kişi hafif yaralı, şuanda hastanede tedavisi yapılıyor. Kısa sürede taburcu edilecek" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada çok sayıda asılsız haberin yayınlandığına değinen Topaca, vatandaşları sakin olmaları konusunda uyardı. Kavganın taraflarının Irak'lı Türkmenlerle mahalle sakinleri olduğuna dikkat çeken Topaca, "Bu kavgaya karışanlar da Iraklı Türkmen kişiler. Dolayısıyla kavgaya karışan her iki taraf da Türk. Bu tür durumlarda çok dikkatli olmak gerekiyor. Vatandaşımızın polisin, devletin yaptığı uyarılara dikkat etmesi uyması ve provokasyona gelmemesi konusunda bir duyuru yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle-Demetevler'de, Suriyeli, Gerginliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı