Haber Detayı
07 Şubat 2021 - Pazar 21:52
 
Yenimahalle Evleri Projesi Başladı
Kültür merkezleri, gençlik merkezleri, ikinci bahar merkezleri ve köy konaklarıyla vatandaşların her zaman yanında olan Yenimahalle Belediyesi, şimdi de Yenimahalle evi projeleriyle Yenimahallelilerin önemli anılarına ev sahipliği yapacak
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle Evleri Projesi Başladı

Barıştepe, Çiğdemtepe, Pamuklar ve Kuzey yıldızı Mahallelerinde projelendirilen Yenimahalle Evleri, 2021 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete açılacak.

 

İlçe sakinlerinin önemli anlarına ev sahipliği yapacak

İçerisinde mutfak, tuvaletler ve davetlerin yapılabileceği çok amaçlı salonların yer alacağı evlerden, tüm Yenimahalleliler ücretsiz olarak hizmet alabilecek. Aileler, bu evlerde taziyeleri kabul edip, yemek verebilecek, mevlit okutabilecek, nişan, kına, asker uğurlaması, sünnet gibi organizasyonlar yapabilecek.

 

“Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız”

12 yıldır insan odaklı projelerle, halk yararı gözeterek çalıştıklarını hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,  “Yeni projemiz Yenimahalle evleri sayesinde vatandaşlarımız, çok büyük çaplı olmayan davet, mevlit, yemek gibi organizasyonları için yer aramak zorunda kalmayacak. Belediye olarak vatandaşlarımızı önemli günlerinde yer, sandalye masa gibi telaşlardan kurtarmak istiyoruz. Şimdi mahalle sakinleri nişan, kına, taziye, asker uğurlaması, sünnet gibi günlerini yapmış olduğumuz Yenimahalle evlerinde gerçekleştirebilecekler. Amacımız vatandaşlarımıza destek olmak” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Evleri, Projesi, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı