Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 00:20
 
Yenimahalle'nin 4. Destek Eğitim Merkezi Karşıyaka'da Açıldı
Yenimahalle'de ikamet eden ortaöğretim, lise ve mezun öğrencilere "Eğitime Destek Projesi" kapsamında kurslar açarak ücretsiz eğitim veren Yenimahalle Belediyesi, ilçenin 4’üncü Destek Eğitim Merkezi’nde de ders zilini çaldı.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle'nin 4. Destek Eğitim Merkezi Karşıyaka'da Açıldı

İlk Destek Eğitim Merkezlerini 2016 yılında Batıkent, Ragıp Tüzün Mahallesi ve Demetevler’de açan Yenimahalle Belediyesi, ilçenin 4’üncü etüt merkezini de Karşıyaka Kapalı Pazar yeri ve Sosyal Tesisleri’nde hizmete açtı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, CHP ve İYİ Parti Yenimahalle İlçe yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar, Demokratik Kitle Örgütlerinin temsilcileri, merkezde eğitim alacak öğrenciler ve velileri ile Yeşilevler sakinleri katıldı.

Eğitim olmazsa olmazımız

Kısa bir konuşma yaparak öğrencilere eğitim hayatında başarılar dileyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Türkiye’nin sorunlarını eğitim kalitesini yükselterek çözebiliriz. Göreve geldiğimde bu eğitim merkezlerini açmak istedim. O zaman dershaneler vardı ve belediyelere bu konuda yetki vermediler. Dershaneler kapatılıp bizlere yetki verilince ilk harekete geçen yine Yenimahalle Belediyesi oldu. 2016 yılında başlattığımız bu çalışma ile binlerce çocuğumuzun eğitimine katkı sağladık. Şimdi onlar çok güzel üniversiteler de okuyorlar. Biz istiyoruz ki; Yenimahalle’nin gençleri daha iyi eğitim görsünler. Biz istiyoruz ki; Yarının diplomatları, ekonomistleri, iş adamları, doktorları Yenimahalle’nin halk çocuklarından olsun. Eğitime para harcıyoruz. Bu merkezlerimizde 750 öğretmene de iş kapısı açtık. Eğitim olmazsa olmazımız” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle'nin, 4., Destek, Eğitim, Merkezi, Karşıyaka'da, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı